В Україні планують створити цифрову платформу наукового простору

У Міністерстві освіти і науки узгодили фінальний проект Концепції розвитку українських дослідницьких інфраструктур, заснованих на технології комунікацій, до 2021 року. Документ, зокрема, передбачає створення платформи всеукраїнського цифрового наукового простору та розробку національного плану з відкритої науки.

“Це також один з важливих кроків з інтеграції України в Європейський дослідницький простір (система науково-дослідних програм інтеграції наукових ресурсів в Європейському Союзі - Ред.). Використовуючи дослідницькі е-інфраструктури, українські вчені зможуть отримати доступ до наукових даних своїх колег фактично в будь-якій точці Європи”, — зазначили в МОН.

наука

Крім того, проект сприятиме появі нових українських дослідницьких е-інфраструктур. Таким чином вчені, інженери, винахідники та підприємці з України отримають доступ до цифрових послуг збереження, управління, аналізу та повторного використання відкритих наукових даних. Зокрема, йдеться про проведення надскладних обчислень із застосуванням хмарних технологій.

Згідно з Концепцією, українські дослідницькі е-інфраструктури мають включати:

  • Національну цифрову інфраструктуру для розподілених обчислень Український Національний Грід (УНГ);

  • Національний репозитарій академічних текстів (НРАТ);

  • Українську науково-освітню телекомунікаційну мережу (УРАН) та Українську академічну і дослідницьку мережу ІФКС НАН України (УарНЕТ).

Найближчим часом спеціальна робоча група має підготувати проект Плану заходів щодо реалізації Концепції. Після цього проекти обох документів направлять на затвердження Уряду.

Нагадаємо, українські науковці отримали понад 17 млн євро в межах проектів "Горизонт 2020". 

Підготовлено за матеріалами Міністерства освіти і науки України. Оригінал статті читайте за посиланням.