В Україні розпочала роботу попередня оціночна місія ЄС щодо «промислового безвізу»

В Україні розпочала роботу попередня оціночна місія ЄС стосовно готовності інфраструктури якості України до укладення Угоди про оцінку відповідності та прийнятність промислових товарів – Угода АСАА або так званий «промисловий безвіз».

Про це досягли домовленостей під час онлайн-зустрічі Торговий представник Тарас Качка з представниками Представництва Європейського Союзу в Україні, Генерального директорату Європейської Комісії з питань внутрішнього ринку, промисловості, підприємництва і МСП (DG GROW).

Укладання угоди АСАА відкриває нові можливості для українського бізнесу та залучення нових інвестицій в розвиток економіки України, адже така угода передбачає відкриття доступу промислової продукції на ринки України та країн ЄС на основі взаємного визнання результатів робіт з оцінки відповідності на промислову продукцію.

Сторони також відзначили прогрес у діалозі між Україною і ЄС щодо підготовки до укладання Угоди АСАА та домовились активізувати спільну роботу під час проведення попередньої оціночної місії експертами ЄС системи технічного регулювання, оцінки відповідності, акредитації, стандартизації та метрології України. Сторони підтвердили прагнення до прискорення процесу щодо укладання Угоди АСАА в рамках виконання зобов’язань Угоди про асоціацію.