В Україні стартує новий проект ЄС у сфері інфраструктури

20 червня 2018 року відбулася Конференція проекту ЄС "Допомога органам влади України в удосконаленні менеджменту циклом інфраструктурного проекту" (МЦІП), який допоможе українському урядові та державним структурам покращити інвестиційний клімат в Україні, повідомляє прес-служба Мінінфраструктури. Цього буде досягнуто за рахунок аналізу та оптимізації існуючих механізмів відбору та затвердження інфраструктурних проектів.

Проект звертатиме особливу увагу на забезпечення прозорості та відповідальності стосовно використання інвестиційних коштів згідно з цінностями та нормативами ЄС.

Заступник Міністра інфраструктури з питань європейської інтеграції Віктор Довгань наголосив, що в Україні необхідно покращити етапи підготовки та реалізації інфраструктурних проектів, для того щоб ефективно використовувати кошти МФО (ЄБРР, ЄІБ, Світового банку) та не перетворювати реалізацію великих  інфраструктурних проектів на довгобуди.

"Ми всі усвідомлюємо, що транспортній галузі в Україні сьогодні не вистачає перевіреної основи для менеджменту інфраструктурним циклом. Цей новий проект ЄС допоможе Україні запровадити необхідні реформи у цій сфері. Успішна реалізація рекомендацій проекту матиме своїм наслідком скорочення часу та витрат для виконання інфраструктурних проектів, зробивши управління ними більш відповідальним, прозорим та ефективним", - сказав Беренд де Гроот, Керівник Програм співробітництва Представництва Європейського Союзу в Україні.

Проект на своїх різних етапах допомагатиме вирішити такі існуючі проблеми:

  • ліквідувати перешкоди для інвестування та ведення бізнесу в Україні шляхом спрощення та оптимізації механізмів виділення коштів на стратегічно важливі інфраструктурні проекти
  • забезпечити надійність України як довготермінового партнера та позиціонувати країну як інвестиційний напрямок із зрозумілими законами та процедурами
  • забезпечити персонал державних органів в Україні, за допомогою циклу навчальних програм, необхідними знаннями, щоб вони змогли конкурувати за міжнародні інвестиційні кошти та проходити кваліфікацію на їх отримання
  • зняти можливості для корупції або неправильного управління на всіх етапах інвестиційних проектів
  • дати поштовх розвиткові транспортної інфраструктури України шляхом її подальшої і поглибленої інтеграції в європейські транспортні мережі.

Інші довготермінові позитивні результати включатимуть скорочення витрат на транспорт та технічне утримання інфраструктури, виведення на сучасний рівень існуючих технічних стандартів та стандартів транспортної безпеки, стимулювання створення робочих місць та економічної активності загалом.

Рубрика: