В Україні створять робочу групу для взаємодії з європейською комісією щодо коригування вуглецю на кордоні

24 березня на засіданні Уряду схвалено постанову «Про утворення робочої групи для узгодження підходу щодо застосування до України механізму коригування вуглецю на кордоні для проведення консультацій з Європейською Комісією». Документ формує склад та затверджує положення про відповідну робочу групу.

Про це повідомляє Міністерство розвитку економіки, торгівлі та розвитку сільського господарства.

Ключовим елементом «Європейського зеленого курсу» визначено механізм коригування вуглецю на кордоні. Впровадження такого механізму на рівні ЄС підвищить вартість імпорту продукції, під час виробництва якої мають місце викиди СО2. Це може мати суттєвий вплив на енергетику та промисловість України.

За результатами діяльності робочої групи очікується вироблення консолідованої позиції української сторони щодо підходу застосування механізму коригування вуглецю.

Зокрема, будь-який механізм коригування вуглецю на кордоні не повинен підривати зусилля держав у рамках Паризької угоди, а також відповідати вимогам СОТ. Будь яке застосування подібних механізмів у торгівлі має відбуватися на основі глобального консенсусу в рамках СОТ і брати до уваги всі аспекти виробництва, транспортування та торгівлі товарами, які можуть підпадати під дію такого.

Подання Європейською Комісією на розгляд Європейського Парламенту та Ради ЄС відповідної законодавчої пропозиції очікується до середини 2021-го року.