В Україні уклали перший договір факторингу на реалізацію ЕСКО-механізму у бюджетній сфері

Україна продовжує впроваджувати інновації у сфері енергосервісу.

Як повідомляється на сайті Держенергоефективності, відомство спільно з експертами Проекту ПРООН з розвитку енергосервісу та учасниками ринку працюють над формуванням підгрунтя для доступу ЕСКО-компаній до дешевих та довгострокових фінансових ресурсів.

На основі досвіду Євросоюзу опрацьовано модель факторингу, що передбачає надання кредитування на ЕСКО-проекти без заставного майна.

Вже у січні цього року факторинг стартував в Україні. Між компанією "КиївЕСКО" та АТ "Комерційний Індустріальний Банк" за технічної підтримки проекту ПРООН укладено перший договір факторингу на суму близько 3 млн грн для реалізації ЕСКО-проектів у бюджетній сфері.

Гарантією повернення коштів банку будуть грошові потоки від ЕСКО-договорів, які вже реалізує енергосервісна компанія.

Такий механізм факторингу успішно працює у Латвії, зокрема, у межах Фонду енергоефективності LABEEF, створеного ЄБРР (http://sharex.lv/en/latvian-baltic-energy-efficiency-facility-labeef).

Зазначений Фонд надає енергосервісним компаніям довгострокове фінансування для реалізації ЕСКО-проектів. Натомість фонд викуповує 80% ціни укладених енергосервісних договорів під 5% річних на 5-15 років.

Реалізація першого в Україні договору факторингу дасть поштовх для розвитку кредитування ЕСКО-проектів.

Як повідомлялося раніше, Уряд Німеччини планує надати додатково 10 мільйонів євро у межах співпраці з Фондом Енергоефективності України.