В Україні запрацює інтегрований дозвіл на промислові відходи європейського зразку

30 травня – 01 червня за підтримки Міністерства екології та природних ресурсів України у Запоріжжі відбувається міжнародний екологічний форум “ЕКОФОРУМ - 2018”. У ньому беруть участь представники бізнесу, громадськості, центральних та місцевих органів влади, іноземні та українські експерти, повідомляє прес-служба Мінприроди.

Представники Команди підтримки реформ Мінприроди презентували напрацювання щодо реформи дозвільної системи в рамках імплементації Директиви 2010/75/ЄС про промислове забруднення. Сфера дії Директиви  поширюється на галузі енергетики, виробництва та обробки металів, гірничовидобувної та хімічної промисловості, утилізації відходів та деяких інших видів діяльності.

"Запоріжжя є одним із найбільш значних промислових міст України. Для нас було важливим обговорити концепт реформи саме із місцевим бізнесом та громадськістю. Ми розповіли про передумови для інтегрованого дозволу в Україні, інституційні та програмні розробки для його впровадження.

Інтегрований дозвіл передбачає комплексний підхід до запобігання та зменшення промислового забруднення. Що це означає для бізнесу? Це означає зменшення кількості дозволів в сфері охорони навколишнього природного середовища для великих підприємств, відповідно менше  бюрократії та мінімізація корупційних ризиків. Для громадськості - це доступ до відкритої інформації та даних моніторингу. Для країни в цілому – це удосконалення механізму для зменшення промислового забруднення завдяки чітким вимогам та системному, комплексному підходові", – коментує Ольга Семків, проектний менеджер Реформи скорочення викидів від великих спалювальних установок та підтримкиа імплементації Директиви ЄС про промислові викиди Команди підтримки реформ при Мінприроди.

У рамках форуму йшлося також про реформування управління природоохоронної діяльності,  концепцію “Зеленого офісу” та екологічну відповідальність малого та середнього бізнесу. Окремо були розглянуті питання ренатурації річок, систем моніторингу якості води та повітря, екосистеми міста, приведення українського законодавства до вимог Угоди про Асоціацію між Україною та ЄС.