В Україні зареєстрували "гуцульську коров'ячу бринзу"

В Україні створили Асоціацію карпатських ватагів. Як повідомляється на сторінці Facebook “Географічні зазначення в Україні“, асоціацію створили з метою управління географічним зазначенням “гуцульська коров’яча бринза”.

Зазначимо, що це вже друга асоціація подібного типу, яку зареєстровано в Україні. Першою була Асоціація виробників традиційних карпатських високогірних сирів, створена з метою управління географічним зазначенням “гуцульська овеча бриндзя”.  Її було зареєстровано 31 серпня минулого року. 

Асоціація карпатських ватагів вже ухвалила план заходів на поточний рік. Під час зборів учасники ознайомилися з вимогами українського та європейського законодавства до безпеки та якості продуктів харчування, зокрема сиру. Крім того, опрацювали специфікацію продукту.

Нагадаємо, в Україні планують зареєструвати низку географічних зазначень з метою просування своєї продукції на ринки усього світу. Так, у планах українських виробників зареєструвати зазначення “Херсонський кавун” та “Мелітопольська черешня”. 14 лютого на Одещині було також створено першу в Україні асоціацію виробників вина. Вона контролюватиме, зокрема, географічне зазначення місцевого вина "Ялпуг".

Довідково:

"Географічні зазначення в Україні" – проект, який реалізується за фінансування ЄС протягом 2017-2020 років. Він має на меті допомогти державі розробити систему географічних зазначень – позначення товарів із властивостями та репутацією, що зумовлені переважно місцем походження.