В Україні затвердили нові методичні вимоги у сфері насінництва

В Україні затвердили методичні вимоги у сфері насінництва щодо збереження сортових та посівних якостей насіння зернових культур.

Йдеться про Наказ Міністерства аграрної політики та продовольства України від 04 жовтня 2018 року № 476 “Про затвердження Методичних вимог у сфері насінництва щодо збереження сортових та посівних якостей насіння зернових культур". 

Вимоги розроблені в межах імплементації положень Директиви Ради Європейського Союзу 66/402/ЄЕС про реалізацію насіння злаків та Насіннєвих схем сортової сертифікації насіння Організації економічного співробітництва та розвитку, призначеного для міжнародної торгівлі, переглянуті та схвалені рішенням Ради ОЕСР C(2000)146 від 28 вересня 2000 року.

Норми поширюються на насіння пшениці м’якої, пшениці твердої, пшениці полби, пшениці спельти, жита, тритикале, ячменю, вівса, рису, проса, гречки, а також кукурудзи та сорго в частині показників сортової та фізичної чистоти, вмісту насіння інших видів культурних рослин і бур’янів.

Методичні вимоги мають застосовувати органи виконавчої влади, підприємства, установи та організації зі сфери управління Мінагрополітики, а також науково-дослідні установи, аудитори із сертифікації (агрономи-інспектори) і суб’єкти насінництва. Вони стосуються зареєстрованих в Україні сортів (гібридів) та їх батьківських компонентів зернових культур в частині здійснення сертифікації насіння.

Також, чітко визначені вимоги до вирощування зернових культур, сортових та посівних якостей насіння.

Наказ набрав чинності з 23 листопада 2018 року.

Підготовлено за матеріалами Державної служби України з питань безпечності харчових продуктів та захисту прав споживачів. Оригінал статті читайте за посиланням