В Україні з'явився офіційний веб-портал координації міжнародної технічної допомоги

В Україні запрацював офіційний портал координації міжнародної технічної допомоги ProAID. Ресурс містить повну актуальну базу даних проектів і програм міжнародної допомоги в Україні, деталізовану інформацію та проектну документацію про чинні проекти МТД та стан їхньої реалізації.

Про це повідомили у Міністерстві економічного розвитку і торгівлі України.

"Відкриті дані - важлива характеристика сучасної, прозорої держави. Це також дієвий інструмент боротьби із проявами корупції", — зазначив Перший заступник Міністра Максим Нефьодов.

За його словами, протягом 2018 року в Україні реалізовували понад 600 міжнародних донорських проектів вартістю близько $6 млрд.

"Це справді значні кошти, ефективність використання яких щонайменше залежить від ефективного контролю громадськості та всіх заінтересованих сторін. Портал ProAid сьогодні відкрив широкий спектр можливостей для цього, підвищуючи стандарти прозорості державного управління, зменшуючи корупційні ризики при реалізації проектів донорської допомоги", — додав представник МЕРТ.

У МЕРТ зазначили, що база даних проектів буде постійно наповнюватись та оновлюватись, а сам портал ProAID доповнюватимуть новими функціями та інструментами аналітики даних.

"Портал дозволяє будь-якому користувачеві легко знайти та отримати інформацію про проекти МТД використовуючи спеціальні фільтри за типом допомоги і фінансування; регіонами; донорами, виконавцями, бенефіціарами та реципієнтами проектів МТД; строками дії проекту. Крім того портал дозволяє ознайомитися з інтерактивною аналітикою міжнародної допомоги в Україні", — підкреслили у Міністерстві.

Серед іншого, портал ProAID дозволяє ініціаторам та виконавцям реєструвати нові проекти МТД та здійснювати їх перереєстрацію. Для цього необхідно внести контакті дані ініціатору проекту, заповнити відповідні поля реєстрації та прикріпити відповідну проектну документацію. Після виконання цих умов портал автоматично сформує реєстраційну картку проекту. Після цього адміністратор Департаменту державних інвестиційних проектів та підтримки розвитку Мінекономрозвитку має схвалити проект.

Довідково:

Створення і запуск порталу передбачений Постановою КМУ від 15 лютого 2002 № 153 "Про створення єдиної системи залучення, використання та моніторингу міжнародної технічної допомоги" та Постановою КМУ від 21 жовтня 2015 року №835 "Про затвердження Положення про набори даних, які підлягають оприлюдненню у формі відкритих даних".

Нагадаємо, Уряд розширив можливості електронного урядування в сфері реєстрації бізнесу

Підготовлено за матеріалами Міністерства економічного розвитку і торгівлі України. Оригінал статті читайте за посиланням

Рубрика: