В умовах пандемії реалізовано більше половини запланованих на рік завдань для покращення управління кордонами України

Незважаючи на обмеження, пов'язані з пандемією, протягом минулого року досягнуто позитивних значень за 51 індикатором Плану заходів на 2020-2022 роки щодо реалізації Стратегії інтегрованого управління кордонами на період до 2025 року. Ще 28 індикаторів  - на стадії виконання. Згідно Плану Україна мала реалізувати у 2020 46 завдань та досягнути 79 індикаторів. 

Про це 6 квітня йшлося на засіданні міжвідомчої робочої групи з питань координації інтегрованого управління кордонами під головуванням Віцепрем'єр-міністерки з питань європейської та євроатлантичної інтеграції. 

«Показники реалізації Стратегії інтегрованого управління кордонами мають особливо важливе значення для підготовки звіту щодо виконання умов безвізового режиму з ЄС», – зазначила Віцепрем’єрка Ольга Стефанішина. 

Серед реалізованих завдань учасники міжвідомчої робочої групи назвали: 

  • Схвалення постанов щодо функціонування авторизованих економічних операторів та застосування митних декларацій;

  • Затвердження інструкції з організації взаємного обміну інформацією про повітряну обстановку між Збройними Силами, Держприкордонслужбою та Нацгвардією;

  • Удосконалення злагодженості дій учасників інтегрованого управління кордонами завдяки 85 проведеним заходам спільної підготовки, у т.ч. через участь у міжнародних навчаннях «Сі Бріз», «Ріверайн» та «Рапід Трайдент»;

  • Проведення ряду заходів для модернізації Держприкордонслужби та посилення охорони кордону:

  • Проведення спільного аналізу загроз прикордонній безпеці з прикордонними відомствами суміжних та партнерських держав, а також з Європейським агентством FRONTEX;

та інші заходи.

Віце-прем'єр-міністерка звернула увагу учасників міжвідомчої робочої групи на необхідність активізації зусиль з розбудови та модернізації пунктів пропуску через державний кордон для поглиблення інтеграції України з ЄС. У цьому контексті важливою є реалізація Плану заходів з облаштування пріоритетних пунктів пропуску на 2021-2023 роки.

«Ефективний контроль на прикордонних пунктах пропуску має важливе значення для зростання експорту української продукції. Сьогодні Євросоюз є одним з наших основних торговельних партнерів, відтак розбудова дієвої митної інфраструктури на кордоні з ЄС є ключовим елементом зшивання України з Об'єднаною Європою», – сказала Ольга Стефанішина. 

Учасники зустрічі також обговорили необхідні кроки для активізації запровадження спільного прикордонно-митного контролю зі Словаччиною та Угорщиною. 

Довідково

Проєкт «Підтримка ЄС у зміцненні інтегрованого управління кордонами в Україні (EU4IBM)» надає підтримку українським органам влади у впровадженні реформ, які наближають національну систему управління кордонами до стандартів та передової практики Європейського Союзу в рамках Стратегії інтегрованого управління кордонами України. Проєкт фінансується Європейським Союзом та втілюється Міжнародним центром з розвитку міграційної політики (ICMPD). Період реалізації – з грудня 2019 р. до червня 2022 р.