В Уряді пропонують підвищити штрафи за випалювання сухої трави

Випалювання сухої трави шкодить здоров’я як рослин і тварин, так і людини. Саме тому штрафи за подібні порушення треба підвищувати.

Про це на засіданні Уряду заявив Міністр екології та природних ресурсів Остап Семерак.

За його словами, нині у Парламенті зареєстрований відповідний проект Закону.

"Ми говоримо про наслідки, запобігання та покарання за вчинення пожеж. Насправді ефективних інструментів покарання дуже мало. Зараз у парламенті знаходиться наш законопроект №8026 ("Про внесення змін до Кодексу України про адміністративні правопорушення (щодо запровадження європейського досвіду про здійснення державного природоохоронного контролю)" — ред.), який передбачає суттєве підвищення штрафів за подібні порушення. Їх потрібно підсилювати, бо йдеться про загрози для всього живого як для рослин, тварин, так і людини», —  зазначив очільник Мінприроди.

пожежа

Він додав, що документ виносили у сесійну залу Парламенту напередодні розгляду "мовного" законопроекту. Втім, тоді депутати не встигли його розглянути.

Довідково:

На початку 2018 року на розгляд Парламенту передали розроблений Мінприроди законопроект № 8026 "Про внесення змін до Кодексу України про адміністративні правопорушення  (щодо запровадження європейського досвіду про здійснення державного природоохоронного контролю)". Він передбачає суттєве посилення відповідальності за порушення природоохоронного законодавства в сфері  водних і земельних ресурсів, а також порушення норм щодо атмосферного повітря. Також він пропонує надати право громадським інспекторам складати протоколи про адміністративні порушення за жорстоке поводження з тваринами, порушення вимог щодо охорони видів тварин і рослин, занесених до Червоної книги, знищення або пошкодження зелених насаджень та об’єктів озеленення населених пунктів.

Нагадаємо, у зоні відчуження збудують сонячну електростанцію за "кіотські гроші".

Підготовлено а матеріалами Міністерства екології та природних ресурсів України. Оригінал статті читайте за посиланням.