В Єврокомісії проаналізували виконання вимог візової лібералізації країнами Східного партнерства та Західних Балкан

Албанія, Боснія та Герцеговина, Колишня Югославська Республіка Македонія, Чорногорія і Сербія, а також Грузія, Молдова та Україна виконують вимоги візової лібералізації з Європейським Союзом.

Про це повідомили у Представництві ЄС в Україні, посилаючись на звіт Європейської комісії щодо оцінки впровадження критеріїв з візової лібералізації країнами Західних Балкан і Східного партнерства.

“Щорічний звіт свідчить: ці країни виконують вимоги візової лібералізації; однак низці країн, задля належного виконання, слід вдатися до дій – в окремих випадках негайних – у конкретних сферах”, - повідомили у дипмісії.

Згідно зі звітом Єврокомісії, всі вісім країн безперебійно продовжують співпрацю щодо реадмісії та повернення. Також всі вони вжили заходів для врегулювання нелегальної міграції. Втім, нерегулярна міграція до ЄС з України, Сербії й Боснії та Герцеговини досі залишається високою. Також в ЄС занепокоєні ростом кількості безпідставних заяв про надання притулку від громадян Молдови та Грузії.

“Попри заходи, спрямовані на боротьбу проти організованої злочинності, усі 8 країн повинні докласти додаткових зусиль у цьому аспекті. Молдова та Україна, зокрема, мають вдатися до негайних дій, що стосуються корупції”, - зазначили в Представництві ЄС.

Крім того, партнери звернули увагу високу активність груп організованої злочинності у широкому спектрі кримінальної діяльності ЄС з усіх восьми країн, які отримали візову лібералізацію.

Довідково.

Цей звіт є продовженням зобов’язання Комісії у рамках посиленого механізму призупинення безвізового режиму. Його було ухвалено у березні 2017 р. з метою моніторингу безперервного виконання вимог щодо візової лібералізації та звітування перед Європарламентом та Радою ЄС щонайменше один раз на рік. Звіт від 19 грудня є другим звітом у рамках нового механізму призупинення безвізового режиму. Перший звіт було представлено у грудні 2017 р.

Оцінка критеріїв візової лібералізації застосовується до країн, які успішно завершили діалог з питань візової лібералізації відповідно до чинних планів дій та дорожніх карт, тобто країн Західних Балкан та Східного партнерства. У звіті акцентується увага на сферах, де необхідна подальша робота задля досягнення довготривалого прогресу.

Громадяни Чорногорії, Сербії та Колишньої Югославської Республіки Македонії можуть подорожувати до ЄС без віз з грудня 2009 р. Для громадян Албанії й Боснії та Герцеговини це стало можливим з кінця 2010 р. Безвізовий режим для Молдови почав діяти у квітні 2014 р., для Грузії – в березні 2017 р. Громадяни України подорожують до Євросоюзу без віз від червня 2017 року.

Підготовлено за матеріалами Представництва ЄС в Україні. Оригінал статті читайте за посиланням

Більше інформації:

Звіт про виконання безвізових вимог: Питання та Відповіді

Другий звіт у рамках механізму призупинення безвізового режиму

Робочий документ Комісії, що супроводжує Другий звіт у рамках механізму призупинення безвізового режиму