Вадим Пристайко обговорив координацію допомоги для боротьби з COVID-19 з керівництвом Світового конгресу українців

22 квітня Віцепрем'єр-міністр з питань європейської та євроатлантичної інтеграції України Вадим Пристайко провів відеозустріч з керівництвом Світового конгресу українців (СКУ).

Віцепрем'єр-міністр повідомив, що через єдиний координаційний механізм щотижня збирається та оновлюється загальна інформація про потреби фінансової, експертної або матеріально-технічної допомоги для протидії епідемії коронавірусу в Україні. 

“Механізм покращить взаємодію з усіма партнерами, які підтримують Україну. Важливо, що й Україна робить свій внесок у боротьбу з пандемією у світі, допомагаючи партнерам. Українські літаки безперервно доставляють по усьому світу необхідні вантажі для боротьби з коронавірусом, а українські спиртзаводи здатні виробляти рекордні обсяги медичного спирту для засобів дезінфекції. Координація цих зусиль, в тому числі через світові осередки українців, є важливою для ефективності вжитих заходів та своєчасної відповіді на першочергові потреби”, – підкреслив Вадим Пристайко.

Вадим Пристайко повідомив представників СКУ, що Уряд також працює над додатковими механізмами для підтримки економіки, соціальної та інших сфер.

“Уряд працює і над більш стратегічними кроками, зокрема, налагодженням українського виробництва медичних товарів та обладнання, а також програмами підтримки для мікро та малого бізнесу. Нещодавно Уряд схвалив рішення, яке дозволить малому бізнесу отримувати позики під 0%. Це стимулюватиме виробництво медичних та інших потрібних товарів в Україні та збереження робочих місць”, – підкреслив  Вадим Пристайко.

Також Віцепрем'єр-міністр подякував керівництву Світового конгресу українців за активну участь та практичну допомогу Україні та українцям під час пандемії коронавірусу.

“Українці всього світу підтримали одне одного в ці складні часи. Пандемія лише довела, що ми сильніші, коли діємо разом”, – зазначив Вадим Пристайко.

 

Довідково

02 квітня за дорученням Прем'єр-міністра України було створено єдиний координаційний механізм для збору даних та координації надання Україні міжнародної гуманітарної допомоги. Загальну координацію цієї роботи доручено Вадиму Пристайку, Віцепрем'єр-міністру  з питань європейської та євроатлантичної інтеграції України.