Вадим Пристайко взяв участь у нараді в Офісі Президента України щодо протидії домашньому насильству

29 травня Віцепрем’єр-міністр з питань європейської та євроатлантичної інтеграції України Вадим Пристайко взяв участь у нараді в Офісі Президента України щодо посилення заходів із запобігання та протидії домашньому насильству.  

Участь у нараді також взяли Керівник Офісу Президента України Андрій Єрмак, дружина Глави держави Олена Зеленська, Прем’єр-міністр Денис Шмигаль, Міністр соціальної політики Марина Лазебна, Уповноважений Верховної Ради з прав людини Людмила Денісова та представники правозахисних організацій. 

Про це повідомляє Офіс Президента України.

Під час обговорення координатори громадських організацій зауважили, що ситуація з пандемією COVID-19 та оголошеним у країні карантином загострила проблеми та виявила прогалини в системі протидії домашньому насильству. Лише за перший квартал 2020 року надійшло близько 47 тис. звернень від громадян щодо випадків домашнього насильства, що майже на 50% більше, ніж за аналогічний період минулого року.

Правозахисники наголосили, що в Україні вже ухвалено Закон «Про запобігання та протидію домашньому насильству», який відповідає міжнародним стандартам, але наразі є необхідність посилити його іншими нормативно-правовими документами та забезпечити їхнє виконання.

Зростання кількості випадків домашнього насильства стало передумовою для підготовки проєкту Указу Президента України «Про невідкладні заходи із захисту прав та інтересів осіб, які постраждали від домашнього насильства та/або насильства за ознакою статі».

Серед головних напрямів, на яких зосереджено увагу в проєкті указу, – заходи задля запобігання та мінімізації домашнього насильства, розбудова системи сервісів та притулків для постраждалих осіб, проведення інформаційно-просвітницької роботи з питань неприпустимості насильницької моделі стосунків, невідворотність покарання за насильство та надання максимальної підтримки й допомоги постраждалим особам, забезпечення особливої опіки та захисту для людей похилого віку, дітей і недієздатних осіб.

Вадим Пристайко підтримав думку, що одним із найбільш важливих завдань, які слід вирішити спільними зусиллями, є запобігання та мінімізація домашнього насильства, розширення системи служб, які допомагають постраждалим від такого насильства, а також системи правового захисту, яка забезпечить невідворотність покарання винних у такому насильстві.

Під час наради учасники обговорили посилення заходів із запобігання та протидії домашньому насильству, зокрема щодо жінок і дітей. Протягом двох днів учасники підготують пропозиції до проєкту указу Президента України з урахуванням висловлених зауважень та рекомендацій.

У зустрічі взяли участь представники українських та міжнародних організацій, які опікуються питанням запобігання та протидії домашньому насильству: Фонду народонаселення ООН, «Ла Страда – Україна», Української Гельсінської спілки з прав людини, Української фундації громадського здоров’я, Центру «Жіночі перспективи», ГО «Країна гідних людей», СУВІАТО тощо.