Вадим Пристайко зустрівся з кандидатом на посаду Високого представника ЄС із закордонних справ і безпекової політики Жозепом Боррелєм

14 жовтня 2019 року на полях засідання Ради ЄС із закордонних справ у Люксембурзі відбулася зустріч Міністра закордонних справ України Вадима Пристайка з кандидатом на посаду Високого представника ЄС із закордонних справ і безпекової політики Жозепом Боррелєм.

Жозеп Боррель підтвердив незмінність підходів ЄС щодо застосування санкцій стосовно Росії з метою повного виконання Мінських домовленостей, а також відновлення суверенітету та територіальної цілісності України.  

Вадим Пристайко, в свою чергу, наголосив на необхідності подальшого активного залучення ЄС до процесу стабілізації ситуації на сході України та поінформував про підготовку до саміту у «Нормандському форматі» на рівні глав держав та урядів. 

Міністр також подякував Жозепу Борелю за чітку позицію щодо російської агресії проти України та відновлення територіальної цілісності нашої держави, які були висловлені кандидатом на посаду Високого представника ЄС 7 жовтня ц.р. у Комітеті Європейського Парламенту із закордонних справ під час парламентських слухань.

Сторони окремо обговорили актуальні питання двосторонніх відносин Україна-ЄС та пріоритети ключових реформ в Україні. 

«ЄС - ключовий торговельний партнер України, що особливо важливо в умовах триваючої російської агресії. Ми налаштовані продовжувати активну імплементацію внутрішніх реформ та цінуємо підтримку ЄС на цьому шляху» - відзначив Вадим Пристайко.