Верховна Рада підтримала зміни до Конституції щодо інтеграції України в ЄС та НАТО

Парламент 22 листопада більшістю голосів ухвалив  у першому читанні президентський законопроект про зміни до Конституції щодо стратегічного курсу України на членство в Європейському союзі та НАТО.

311 народних обранців віддали свої голоси за законопроект № 9037 "Про внесення змін до Конституції України (щодо стратегічного курсу держави на набуття повноправного членства України в Євросоюзі та НАТО)".

У Парламенті перед голосуванням виступив Президент Петро Порошенко, який закликав депутатів підтримати ініціативу.

“Це силою Основного закону зобов’яже українську владу, - будь-яку і всі її гілки, - забезпечувати вступ України до Європейського Союзу та НАТО“, - написав Президент на своїй сторінці у соціальній мережі Facebook.

Петро Порошенко зазначив, що зміни до Конституції щодо руху в НАТО і ЄС є додатковою гарантією від реваншу проросійських, антинатовських та антиєвропейських сил.

«Лише інтеграція України до євроатлантичного простору гарантує нам і мир, і безпеку, і незалежність, і подолання бідності. Від цієї стратегії ми не відступимо. Україна, йдучи своїм шляхом, обов’язково стане повноправним членом НАТО і повноправним членом Європейського Союзу», - додав  Глава держави.

У цілому Верховна Рада зможе ухвалити цей законопроект на наступній сесії. Для цього знадобиться не менше ніж 300 голосів народних депутатів.

Нагадаємо, 20 вересня Верховна Рада ухвалила рішення про включення до порядку денного і направлення до Конституційного суду президентського законопроекту про поправки до Основного закону щодо інтеграції в ЄС і НАТО.

22 листопада Конституційний суд України визнав законними євроатлантичні зміни до Конституції.

Президент України Петро Порошенко звернувся до Верховної Ради із закликом невідкладно розглянути зміни до Конституції щодо вступу до НАТО і ЄС.