Верховна Рада підтримала зміни до законів щодо безпеки використання ядерної енергії

24 квітня 2020 року Верховна Рада України ухвалила за основу законопроєкт №2372 «Про внесення змін до деяких законів України щодо безпеки використання ядерної енергії».  

Законопроєкт розроблений, щоб уникнути послаблення державного регулювання безпеки використання ядерної енергії. Основна мета такого регулювання – забезпечення ядерної та радіаційної безпеки в країні.

Відповідне рішення підтримали 295 народних депутата. Ухвалення цього законопроєкту відновить порядок провадження державного нагляду та дозвільної діяльності з використання ядерної енергії та радіаційної безпеки, що допоможе Україні виконати міжнародні зобов’язання у цій сфері.

Довідково.

Забезпечення незалежності органу ядерного регулювання України є однією з умов Меморандуму про взаєморозуміння щодо Стратегічного енергетичного партнерства між Україною та ЄС, а також однією з умов Гарантійної угоди між Україною як гарантом та Європейським співтовариством з атомної енергії (ЄВРАТОМ) як кредитором щодо надання кредиту на 300 млн євро НАЕК «Енергоатом» на реалізацію Комплексної (зведеної) програми підвищення рівня безпеки енергоблоків атомних станцій. Відновлення незалежного статусу регулятора фактично поверне здатність України дотримуватись міжнародних режимів та норм безпеки та європейського законодавства в частині здійснення державного регулювання ядерної та радіаційної безпеки. Відтак Україна поверне статус держави, відповідальної за ядерну безпеку.