Верховна Рада посилила захист людей з інвалідністю при містобудуванні

Верховна Рада ухвалила Закон "Про внесення змін до Закону України "Про регулювання містобудівної діяльності" (щодо посилення захисту осіб з інвалідністю та інших маломобільних груп населення при здійсненні містобудівної діяльності)". Відповідне рішення підтримали 338 народних депутатів.

Цей Закон вводить нові визначення в українське законодавство – "засоби безперешкодного доступу до об'єктів" та "маломобільні групи населення". Нові норми зокрема дозволять облаштовувати засоби безперешкодного доступу до під’їздів та квартир людей з інвалідністю навіть у тих випадках, якщо немає документа, що засвідчує право власності чи користування земельною ділянкою.

Закон також передбачає норму, згідно з якою об’єкт не може бути прийнятий в експлуатацію, якщо він не відповідає вимогам будівельних норм, державним стандартам і правилам, у тому числі щодо доступності для осіб з інвалідністю та інших маломобільних груп населення.

Цей закон – це ще один крок України до європейських стандартів та цінностей. Захист інтересів людей з інвалідністю та інших маломобільних груп населення при здійсненні містобудівної діяльності є важливою функцією держави та відповідає в тому числі міжнародним зобов’язанням України відповідно до Конвенції про права осіб з інвалідністю, яка визначає необхідність забезпечення осіб з інвалідністю доступності фізичного, соціального, економічного та культурного оточення, охорони здоров'я та освіти, а також інформації та зв'язку, що може сприяти створенню для них можливості повною мірою користуватися всіма правами людини та основоположними свободами.

Нагадаємо, у грудні 2019 року президент підписав закон про організацію дорожнього руху для людей з інвалідністю. Закон забезпечує право людей з інвалідністю на безпечний рух.