Верховна Рада провалила законопроект, який мав відкрити шлях для укладення АСАА

28 лютого Верховна Рада України провалила голосування у другому читанні за проект закону "Про внесення змін до деяких законодавчих актів України щодо технічних регламентів та оцінки відповідності" (№6235). Документ підтримали лише 173 народні депутати. 

"Люди, які зовсім нещодавно під час голосування за зміни до Конституції намагались видати себе суспільству за євроінтеграторів, щойно вкотре продемонстрували, що виконання Угоди про асоціацію для них така ж порожня обіцянка, як і решта лицемірних гасел "за все хороше і проти всього поганого", – написала на своїй сторінці у соціальній мережі Facebook Віце-прем'єрка з питань європейської та євроатлантичної інтеграції Іванна Климпуш-Цинцадзе. 

Законопроект мав на меті адаптувати українське законодавство в частині технічних регламентів та оцінки відповідності до законодавства Європейського Союзу. Крім того, документ повинен був узгодити між собою окремі норми деяких законодавчих актів та удосконалити деякі їхні норми для належного застосування.

Ухвалення законопроекту є умовою сторони ЄС для початку офіційної процедури оцінки готовності України у цій царині, аби відкрити шлях для укладення угоди АСАА. Після підписання документу українські експортери отримають право маркувати свою продукцію знаком СЕ та вільно продавати її на ринку Євросоюзу без додаткової сертифікації.

"АСАА зробила би для наших виробників експорт у ЄС та інші ринки простішим і дешевшим. Це вам і зростання економіки, і робочі місця, і зарплати з пенсіями", – наголосила Віце-прем'єрка.  

Підписання угоди ACAA передбачене статтею 57 Угоди про асоціацію між Україною і ЄС. Згідно з документом, взаємне визнання сертифікатів має поширититсь на 27 категорій промислової продукції.

Нагадаємо, Президент назвав пріоритети розвитку торгівлі з Євросоюзом