Верховна Рада призначила Ольгу Стефанішину Віцепрем'єр-міністеркою з питань європейської та євроатлантичної інтеграції

Сьогодні, 4 червня, Верховна Рада України на пленарному засіданні підтримала призначення Ольги Стефанішиної Віцепрем'єр-міністеркою з питань європейської та євроатлантичної інтеграції України. Таке рішення підтримали 255 депутатів.

Ольга Стефанішина замінить на посаді Вадима Пристайка, який обіймав цю посаду з 4 березня 2020 року.

“В умовах світової економічної кризи, яка торкнеться не лише України, а й всього світу, питання європейської та євроатлантичної інтеграції набуває ще більшого значення і вони стають не політичним процесом, а умовою виживання України. На сьогодні ми маємо найбільший ринок Європейського Союзу, який є на нашому континенті - це той ринок, який ми маємо розширювати для себе і ця географія має розширюватись”, – зазначила Ольга Стефанішина під час свого виступу у Парламенті.

Віцепрем'єрка додала, що серед пріоритетних питань для Офісу будуть формування внутрішньої позиції України щодо формату і обсягу  перегляду політичної та економічної частини Угоди про асоціацію; збільшення обсягу фінансування (некредитного) для України; доступ до програм транскордонного співробітництва; розширення двостороннього співробітництва з країнами-сусідами щодо розвитку інфраструктури та проєктів, що забезпечать лібералізацію торгових послуг; впровадження змін, які вже були ухвалені нинішнім Парламентом щодо митної лібералізації.  

На посаді Ольга Стефанішина також працюватиме над впровадженням Річної національної програми під егідою Комісії Україна-НАТО на 2020 рік.

Довідково

Стефанішина Ольга Віталіївна – українська політикиня, юристка-міжнародниця, фахівець у сфері європейської та євроатлантичної інтеграції України. Має дві вищих освіти – юридичну та економічну. У 2008 році закінчила факультет міжнародного права Інституту Міжнародних відносин Київського національного університету ім. Тараса Шевченка. У 2016 році отримала диплом спеціаліста «Фінанси і кредит» Одеського національного економічного університету. У 2017-2019 рр – Директорка (пізніше Генеральна директорка) Урядового офісу координації європейської та євроатлантичної інтеграції Секретаріату Кабінету Міністрів.