Верховна рада у першому читанні підтримала законопроект про повноцінний запуск системи трансплантації в Україні

Розвиток системи трансплантації в Україні допоможе рятувати в 3-4 рази більше життів людей, які потребують пересадки органів або кісткового мозку.

Трансплантація -  це цивілізаційний показник розвитку системи медичної допомоги у державі, а готовність її громадян до пожертви власних органів за життя або після смерті - це ознака свідомого розвиненого громадянського суспільства. Тому поступова розбудова спроможної системи трансплантації - це не просто виконання євроінтеграційних зобов’язань України, але і фактичне об’єднання українського суспільства з європейськими країнами заради порятунку життя людей.

Чому підтримка цього законопроекту дуже важлива:

- усуваються технічні та бюрократичні бар’єри для проведення трансплантації,

- гарантується правовий захист для лікарів від неоднозначного трактування заплутаного законодавства,

- регламентується робота електронних реєстрів донорів органів і кісткового мозку. З початком повноцінної роботи цих реєстрів кожен з нас зможе стати донором прижиттєво або задекларувати свою волю дозволити у разі смерті використання своїх органів для порятунку життів. Адже кожна людина, яка дозволила використати свої органи після смерті, може врятувати життя 6-8 інших людей!

- налагоджується ефективний механізм взаємодії з іноземними або недержавними електронними реєстрами гемопоетичних стовбурових клітин для створення національної бази даних донорів кісткового мозку.