Верховна Рада ухвалила євроінтеграційний закон щодо захисту авторських прав

Верховна Рада ухвалила в другому читанні та в цілому проект Закону про ефективне управління майновими правами правовласників у сфері авторського права і (або) суміжних прав  за № 7466. Про це повідомляється на сайті Парламенту.

Проект Закону України "Про ефективне управління майновими правами правовласників у сфері авторського права і (або) суміжних прав" був розроблений на виконання пункту 154 Плану виконання Угоди про асоціацію між Україною, з однієї сторони, та Європейським Союзом, Європейським Співтовариством з атомної енергії і їх державами-членами, з іншої сторони, на 2014-2017 роки, затвердженого розпорядженням Кабінету Міністрів України від 17.09.2014 № 847-р. "За" ухвалення закону проголосували 246 народних обранців.

У пояснювальній записці до законопроекту вказано, що на сьогодні в Україні здійснюють діяльність 19 організацій колективного управління (ОКУ), які збирають, розподіляють та виплачують винагороду за використання об’єктів авторського права і суміжних прав. За 2016-й рік було зібрано загалом 80 млн грн. При цьому була утворена правова прогалина у регулюванні їхньої діяльності, адже регулювання у цій сфері можливе виключно на рівні закону, а не підзаконних нормативно-правових актів, які визнавалися нечинними у судовому порядку.

Проект акта розроблено з метою реформування системи колективного управління майновими правами суб’єктів авторського права і суміжних прав та унеможливлення незаконної діяльності організацій колективного управління.

Законодавці передбачають, що ухвалення  Закону України "Про ефективне управління майновими правами правовласників у сфері авторського права і (або) суміжних прав" дозволить:

  • на законодавчому рівні врегулювати питання діяльності організацій колективного управління в Україні;
  • привести нормативно-правову базу у цій сфері у відповідність до Закону України "Про адміністративні послуги";
  • імплементувати основні положення директиви 2014/26/ЄС про колективне управління авторськими та суміжними правами та мультитериторіальне ліцензування прав на музичні твори з метою онлайн використання на внутрішньому ринку;
  • забезпечити прозорість діяльності організацій колективного управління.

Раніше повідомлялося, станом на другу половину березня Парламент підтримав вже 10 законопроектів з євроінтеграційної Дорожньої карти.