Верховна Рада України прийняла зміни в законодавство про поводження з радіоактивними відходами

Верховна Рада України підтримала у другому читанні та в цілому проект Закону України «Про внесення змін до деяких законодавчих актів України щодо удосконалення законодавства з питань поводження з радіоактивними відходами» № 0913. Про  це повідомляє прес-служба відомства.

За законопроект проголосували 288 народних депутатів.

Документ передбачає перехід до європейських стандартів поводження з радіоактивними відходами і ґрунтується на довгостроковій безпеці остаточного їх захоронення. Також відповідно до нової класифікації вводиться чотири типи сховищ.

Зокрема, йдеться про: 

  • дотримання принципів безпеки та міжнародно визнаних норм;
  • раціональний економічний підхід до поводження з усіма видами радіоактивних відходів;
  • неперекладання фінансового тягаря на майбутні покоління.

Над проектом Закону працювали фахівці Мінекоенерго, ДАЗВ, МОЗ, Міненерговугілля, Державної інспекції ядерного регулювання разом з провідними європейськими фахівцями з Франції, Нідерландів, Німеччини, Іспанії, Швеції, залученими Європейською Комісією  під час реалізації проекту міжнародної технічної допомоги.

Зазначимо, що в результаті Чорнобильської катастрофи на території України утворилася велика кількість радіоактивних відходів.  Майже всі вони  є довгоіснуючими радіоактивними відходами та повинні бути захоронені в підземних сховищах.