Верховна Рада України ратифікувала Угоду про приєднання України до програми EU4Health

12 січня 2023 року Верховна Рада України ратифікувала Угоду про приєднання України до програми EU4Health.

Ця угода дасть можливість підтримати українську систему охорони здоров'я і задовольнити невідкладні потреби, а також сприятиме відновленню країни у довгостроковій перспективі. Угода матиме зворотну силу, що дозволить Україні вже на 1 січня 2022 року вважатися учасницею і отримувати негайне фінансування в межах робочої програми EU4Health на 2022 рік.

Ратифікація Угоди зокрема передбачає:

  • можливість для українських органів державної влади, неурядових організацій, малого і середнього бізнесу скористатися фінансуванням в межах програми «EU4Health» на рівних умовах з країнами-членами ЄС, Норвегії та Ісландії

  • створення умов для забезпечення покращення та зміцнення здоров'я в Україні

  • підтримку сприяння здоровому способу життя та запобігання поширенню захворювань

  • покращення наявності та цінової доступності лікарських засобів і медичних приладів 

Крім того, участь у програмі дозволить краще підготувати систему охорони здоров’я України до європейських стандартів та полегшить секторальну інтеграцію з Європейським Союзом.

Під час підготовки майбутніх щорічних робочих програм представники України братимуть участь у політичних дебатах із країнами-членами ЄС, що зміцнить співпрацю та координацію.

Загальний бюджет Програми «EU4Health» на 2021-2027 роки становить 5,3 млрд євро.

Довідково

Програма EU4Health реалізується через щорічні робочі програми. Перші дві робочі програми вже ухвалено, завдяки чому сума доступного фінансування складає понад 1,1 млрд євро (311,8 млн євро на 2021 рік і 835,5 млн євро на 2022 рік). Програма EU4Health охоплює чотири напрямки: профілактику захворювань, готовність до криз, системи охорони здоров'я і цифрові технології, приділяючи особливу увагу онкологічним захворюванням.

Україна подала офіційний запит на участь у програмі EU4Health 9 вересня 2021 року.