Сьогодні, 1 липня Верховна Рада України ухвалила в першому читанні законопроєкт № 6478 «Про водовідведення стічних вод населених пунктів».
Мета – забезпечення необхідними умовами для реалізації прав громадян на отримання якісного централізованого та нецентралізованого водовідведення при одночасному зменшенні негативного впливу стічних вод на довкілля.
Водовідведення – один з ключових елементів інфраструктури населених пунктів, стан якого впливає на якість життя населення та розвиток промисловості регіонів. Функціонування системи водовідведення зачіпає інтереси кожного мешканця і кожного суб’єкта господарювання в Україні.
Наразі питання водовідведення частково враховано в Законі України «Про питну воду, питне водопостачання та водовідведення». Але питання нецентралізованого водовідведення в Україні не врегульовано жодним нормативно-правовим актом.
Разом з тим підписання Угоди про асоціацію між Україною та Європейським Союзом зобов’язує Україну привести законодавство у відповідність з вимогами ЄС.
Таким чином, на виконання вимог Директиви Ради 91/271/ЄЕС «Про очистку міських стічних вод» від 21 травня 1991 року розроблено проєкт Закону, ухвалення якого забезпечить створення необхідних умов для ефективної роботи складових системи водовідведення та у правовому полі врегулює відносини між суб’єктами господарювання з водовідведення та споживачами послуг з одного боку та підприємствами та органами державного нагляду і контролю у сфері охорони довкілля з іншого боку.
Законопроєкт «Про водовідведення стічних вод населених пунктів», розроблений Мінрегіоном, визначає:
- суб’єкти відносин;
- об’єкти правового регулювання;
- принципи державної політики;
- гарантії прав споживачів у сфері водовідведення;
- повноваження центральних органів виконавчої влади та органів місцевого самоврядування;
- вимоги до місцевих правил приймання стічних вод до систем централізованого водовідведення населеного пункту;
- обов’язки суб’єктів відносин у сфері водовідведення.