Верховна Рада затвердила Антикорупційну стратегію до 2025 року

20 червня Верховна рада України ухвалила в цілому законопроєкт № 4135 «Про засади державної антикорупційної політики на 2020-2024 роки». «За» проголосолували 310 народних депутатів.

Метою документа є досягнення суттєвого прогресу в запобіганні та протидії корупції, а також забезпечення злагодженості й системності антикорупційної діяльності всіх органів державної влади та органів місцевого самоврядування, передусім завдяки затвердженню та успішній реалізації Антикорупційної стратегії на 2020–2025 роки.

Успішна реалізація стратегії дозволить усунути/мінімізувати корупційні ризики; зменшити кількість корупційних та пов’язаних з корупцією правопорушень; зменшити корупційний досвід громадян та бізнесу; збільшити кількість публічних службовців, громадян та бізнесу, які готові та фактично повідомляють про відомі їм випадки корупції; знизити толерантність публічних службовців, громадян та бізнесу до корупції. 

Це матиме значний вплив на посилення захисту прав та інтересів громадян, суб’єктів господарювання та держави; прискорення економічного зростання; посилення інституційної спроможності та, як наслідок, підвищення ефективності діяльності органів державної влади, органів місцевого самоврядування. За словами Голови Верховної Ради України Руслана Стефанчука, за попередніми підрахунками, стратегія допоможе заощаджувати до 200 млрд грн на рік.