Відбулося четверте засідання Підкомітету «Юстиція, свобода та безпека» Комітету асоціації між Україною та ЄС

1 червня у Брюсселі відбулося четверте засідання Підкомітету «Юстиція, свобода та безпека» Комітету асоціації між Україною та ЄС.

Українську делегацію очолював Сергій Петухов, заступник Міністра юстиції України з питань європейської інтеграції. До складу делегації також входили Станіслав Щотка, заступник голови Вищої кваліфікаційної комісії суддів України, Василь Серватюк, перший заступник Голови Державної прикордонної служби України, а також представники Міністерства внутрішніх справ, Міністерства закордонних справ, Національного агентства з питань запобігання корупції та Генеральної прокуратури. Засідання також відвідав голова представництва України при ЄС Микола Точицький. Функції української частини секретаріату підкомітету виконував Урядовий офіс координації європейської та євроатлантичної інтеграції. Делегацію ЄС очолював Дірк Шубель, голова підрозділу двосторонніх відносин з країнами Східного партнерства Європейської служби зовнішніх справ. 

Засідання відбулося в конструктивній атмосфері взаєморозуміння. Україна та ЄС підкреслили важливість детального обговорення питань юстиції, свободи та безпеки. 

Сторони привітали функціонування безвізового режиму між Україною та ЄС, яким протягом року скористалось вже півмільйона осіб. 

У ході засідання українською делегацією висловлено пропозицію щодо ініціювання Шенгенського діалогу між Україною та ЄС.

Сторони також обговорили питання виконання стратегії реформування судоустрою та судочинства, прокуратури та правоохоронних органів, запобігання і протидії корупції, судової співпраці у цивільних та кримінальних справах, захисту персональних даних, управління кордонами, міграції та біженців.

Крім того, визначено подальші спільні кроки на виконання Угоди про асоціацію між Україною та ЄС у частині запобігання та боротьби з організованою злочинністю та кіберзлочинністю, боротьби проти торгівлі людьми і незаконним обігом наркотичних речовин, відмивання коштів та фінансування тероризму.

Україна представила документ щодо нового Плану дій з юстиції, свободи та безпеки між Україною та ЄС, який було вирішено детально обговорити на найближчому засіданні Комітету асоціації Україна-ЄС. 

Сторони подякували одна одній за плідну співпрацю та висловили сподівання у подальшому її зміцненні.