Відбулись багатосторонні консультації щодо імплементації норм Стамбульської Конвенції до законодавства України

Представники органів державної влади, міжнародних організацій, наукових кіл та громадських організацій обговорили пропозиції щодо змін до законодавства України внаслідок ратифікації Стамбульської конвенції.

Про це йшлося під час багатосторонніх консультацій організованих за ініціативи Офісу Віцепрем’єрки з питань європейської та євроатлантичної інтеграції України й Урядової уповноваженої з питань гендерної рівності за підтримки проєкту «ООН Жінки» «Трансформаційні підходи до досягнення гендерної рівності в Україні».

Під час заходу Заступниця Керівника Офісу Віцепрем'єрки Дарія Гайдай та Урядова уповноважена з питань гендерної політики Катерина Левченко розповіли про важливість ратифікації Стамбульської конвенції та ті виклики, які постають для її реалізації.

«Ратифікація Стамбульської Конвенції - важливий євроінтеграційний крок, що підкреслює готовність України до подальшої трансформації та, який підтверджує відданість України запровадженню європейських підходів до захисту прав і свобод наших громадян. Сьогоднішня зустріч приклад того, що ми готові посилювати роботу на захист та протидію від домашнього насильства навіть в умовах повномасштабної війни. Відтак, важливо налагодити скоординовану системну роботу усіх учасників процесу та напрацювати конкретний план з імплементації положень Конвенції», – наголосила Дарія Гайдай. 

Учасники зустрічі представили ґрунтовний аналіз національного законодавства щодо запобігання і боротьби з домашнім насильством та озвучили пропозиції для подальшої імплементації норм Конвенції. Зокрема вони наголосили на важливості максимального врахування інтересів постраждалих громадян в процесі реалізації змін. 

Зі свого боку Урядова Уповноважена з питань гендерної політики внесла пропозицію щодо створення валідаційної групи для послідовного опрацювання відповідного законодавства та створення дорожньої карти імплементації положень Конвенції. 

 

Наприкінці зустрічі учасники закцентували увагу на тому, що ратифікація Стамбульської Конвенції посилить правовий захист постраждалих та зауважили, що в умовах повномасштабної війни питання захисту прав та законних інтересів дітей та жінок від проявів домашнього насильства не втрачає своєї актуальності, а навпаки набуває особливої гостроти.