Водійські права та техпаспорт тепер в смартфоні – Президент, Прем’єр-міністр та Мінцифра презентували мобільний застосунок “Дія”

Президент Володимир Зеленський, Прем’єр-міністр Олексій Гончарук та Міністерство цифрової трансформації презентували мобільний застосунок “Дія”. Вже зараз у додатку працюють е-посвідчення водія та свідоцтво реєстрації для автомобіля. 

 

 

«Під час президентської кампанії я говорив, що і я, і вся наша команда мріємо про «Державу у смартфоні». Що мрію кардинально змінити формат відносин між державою і громадянином країни. Держава має бути для людини просто сервісом. Зручним та, найголовніше, – простим і зрозумілим», – сказав Президент під час презентації проєкту «Дія». 

Прем’єр-міністр Олексій Гончарук наголосив, що Уряду планує протягом трьох років оцифрувати всі державні послуги, а 50 основних послуг – вже у 2020 році.

 

Президент, Прем’єр-міністр, Мінцифра презентували мобільний застосунок “Дія”

 

“Дія” — це старт будівництва держави у смартфоні. Це те, про що ми мріяли: щоб держава була ефективною, майже непомітною, не створювала проблем, а навпаки була зручним сервісом. Українцям більше не потрібно буде витрачати час і нерви у нескінченних чергах адмінустанов», – сказав Олексій Гончарук.

Завантажити безкоштовний додаток можна в App Store (https://apple.co/2uph1gb) та Google Play (https://bit.ly/31FQmIx)

“Сьогодні історичний день для України, бо Держава в смартфоні почала Діяти. Для нас - це точка неповернення до старих принципів взаємодії держави з громадянами та до зайвої бюрократії. Сподіваюся, що мільйони українці стануть активними користувачами Дія і на власному досвіді зможуть оцінити всі переваги застосунку”, — сказав Віце-прем’єр-міністр — Міністр цифрової трансформації Михайло Федоров.

Він додав, що Україна — четверта країна в Європі, яка запустила електронні водійські права і техпаспорт.

«Ми будемо другі в світі, хто запустить цифровий паспорт. Я вірю, що скоро Україну знатимуть в світі, як одну з країн, що досягли найбільшого успіху в цифровій трансформації у світі», – сказав Михайло Федоров.

Доступність онлайн послуг – це також і вміння ними скористатися, тому Уряд запроваджує національну програму цифрової грамотності, яка за 3 роки має охопити 6 млн українців.

Нагадаємо, що минулого тижня у Кривому Розі, Луцьку та Вінниці  запрацювала послуга еМалятко.