Вперше в історії програм українських урядів європейській та євроатлантичній інтеграції присвячений окремий розділ

4 жовтня Верховна Рада схвалила Програму дій Кабінету Міністрів України, яку презентував Прем'єр-міністр України Олексій Гончарук. Програма дій Уряду - за посиланням: https://bit.ly/31NKawZ.

Олексій Гончарук поінформував, що Програма містить 87 цілей, які розбиті на три розділи. Перший із яких - розвиток людського капіталу – має п’ять складових: освіта, охорона здоров’я, соціальна політика, захист ветеранів, культура та розвиток спорту. Прем’єр-міністр окреслив ключові ідеї роботи за даними напрямками.

«Головна задача на наступні п'ять років – це подолати бідність. Це не просто якась високопарна пропозиція. У нас в Україні, на жаль, більше десяти мільйонів наших співгромадян живуть за межею бідності. Що це означає? Це означає, що вони отримують менше, ніж прожитковий мінімум», – наголосив Олексій Гончарук у своєму виступі.

Олексій Гончарук додав, що за наступні 5 років Уряд ставить собі за мету добитися 40-відсоткового економічного зростання і вважає таку задачу цілком реалістичною.

«Для цього в наступному році треба зрости на 5%, і кожний наступний рік – на 7%. Це абсолютно реальна історія. Для цього потрібно підвищити рівень економічної свободи в країні, тому що вільна людина є більш продуктивною. Наша ідеологічна платформа, з якою ми підходимо до економічного розвитку, – це безумовно економічна свобода», – підкреслив Прем'єр-міністр України.

Очільник Уряду також презентував візію щодо реформування фінансової системи, митниці та податкової, стратегію здешевлення ресурсів для бізнесу, а також стратегію зниження дефіциту державного бюджету, підвищення доходів українських родин.

Презентація доступна тут: https://bit.ly/2pEaBXQ.

Також програму дій Кабінету Міністрів України прокоментував Віцепрем‘єр-міністр з питань європейської та євроатлантичної інтеграції України Дмитро Кулеба. «Вперше в історії програм українських урядів європейській та євроатлантичній інтеграції присвячений окремий розділ. Це підкреслює важливість і незмінність шляху України на Захід. Але це і дещо більше: фундамент побудови довіри. Ми чітко визнали інтеграцію наскрізним завданням для уряду», - зазначив Віцепрем‘єр-міністр.

На думку Дмитра Кулеби, за попередні роки на шляху європейської та євроатлантичної інтеграції було зроблено низку дуже важливих кроків за дуже непростих умов зовнішнього та внутрішнього спротиву цьому стратегічному курсу України. Тепер цей рух має не лише прискоритися, а й отримати свіжий та креативний підхід.

Детальніше - за посиланням: https://blogs.pravda.com.ua/authors/kuleba/5d987655eeecb/.