ВРУ підтримала законопроект, що запроваджує міжнародні стандарти поводження із радіоактивними відходами

Учора Верховна Рада України підтримала у першому читанні важливий законопроект у сфері захисту навколишнього середовища. Прийнятий проект Закону України "Про внесення змін до деяких законодавчих актів України щодо удосконалення законодавства з питань поводження з радіоактивними відходами" № 6089 від 15 лютого 2017 року врегулює стандарти захоронення радіоактивних відходів, зокрема тих, що утворилися в наслідок Чорнобильської катастрофи, відповідно до міжнародних стандартів МАГАТЕ, які діють в ЄС. Про це повідомляє прес-служба Міністерства екології та природних ресурсів України.

Як зазначив Міністр екології та природних ресурсів Остап Семерак, у результаті Чорнобильської катастрофи на території України утворилася велика кількість радіоактивних відходів, захоронення яких вимагає сучасних міжнародних стандартів  екологічної безпеки.

"Законодавство, яке регулює дану сферу застаріло. Запропоновані зміни стануть переходом від застарілих радянських  безпекових вимог до міжнародних стандартів МАГАТЕ. Ними керуються і в країнах Європейського Союзу", - сказав Остап Семерак.

Остап Семерак наголосив, що у законопроекті йдеться виключно про радіовідходи українського походження та виключив жодну можливість завезення радіоактивних відходів з інших країн.

Слід зазначити, що окрім сучасних норм безпеки, даний законопроект передбачає суттєве зменшення вартості захоронення радіоактивних відходів.