Використані батарейки з України відправлять на утилізацію до Польщі

Використані батарейки, які збирають з усієї України у Львові на заводі, відправлять на утилізацію до Польщі.

Як повідомили у прес-службі Львівської міськради, наразі на підприємстві, яке переробляє лише люмінесцентні лампи, зібрали близько 20 тонн батарейок, що потребують утилізації. Заводу, який би зайнявся їх  переробкою, в Україні немає.

Зазначається, що укладати угоди на транскордонне перевезення, приймання та переробку зібраних батарейок будуть з ліцензованими організаціями без застосування системи ProZorro.

"У зв’язку з відсутністю на державному рівні дієвих механізмів утилізації і управління відходами електронного та електричного обладнання, що зумовлює забруднення довкілля такими відходами, а також призводить до втрати цінних вторинних ресурсів, сьогодні виконавчий комітет вирішив дозволити дочірньому підприємству «Боднарівка» Львівського комунального підприємства «Зелений Львів» укладати угоди на транскордонне перевезення, приймання та переробку зібраних батарей з ліцензованими організаціями без застосування системи ProZorro", – повідомив директор департаменту містобудування Сергій Коровайник.

Він додав, що наразі перемовини з польською стороною вийшли на фінальну стадію. Польська сторона готова ці батарейки прийняти і утилізувати.

"Послуга для утилізації коштуватиме близько 190 тисяч гривень, послуга по перевезенню близько 90 тисяч гривень. Цим рішенням ми хочемо отримати дозвіл на укладання договорів з польською стороною без системи ProZorro, оскільки іншої цінової пропозиції ми просто не зможемо отримати", – зазначив Сергій Коровайник.

Раніше повідомлялося, що у цьому році використані батарейки з України вперше відправлять на переробку до ЄС у спеціальних бочках для небезпечних відходів. Всеукраїнська екологічна організація “Батарейки, здавайтеся!” задля цієї мети з Туреччини імпортувала 80 спеціальних бочок.

Довідково:

Одна пальчикова батарейка здатна забруднити 16м² землі токсичними речовинами. До цих пір жодна із батарейок, зібраних в Україні, не потрапляла на переробку. Багато хто вважає, що українські батарейки переробляються у Львові, але насправді це не так — поки що всі вони збираються на склад. Завод “Аргентум”, який свого часу ставив експерименти із переробкою батарейок, у 2016 році публічно оголосив, що цей процес є збитковим, за переробку потрібно доплачувати. Це сходиться із досвідом Європи — там переробка батарейок коштує від 300 євро за тону. Тому проект “Батарейки, здавайтеся!” взяв собі за мету – здійснити реформу, в межах якої імпортери батарейок будуть фінансувати їхню переробку із прибутків, отриманих з продажу нових батарейок. Саме так це працює у Європі.