Вимоги до виробництва органічної продукції зміняться у серпні

2 серпня в Україні набуде чинності Закон "Про основні принципи та вимоги до органічного виробництва, обігу та маркування органічної продукції". У ньому врахований європейський досвід запровадження державно-приватної системи контролю органічного сектору сільськогосподарського виробництва.

Про це нагадали у Держпродспоживслужбі.

Таким чином виробництво та обіг органічної продукції в Україні підлягатиме сертифікації. Виняток становитиме лише переміщення, зберігання та реалізація маркованої органічної продукції.

"Також положення Закону містять вимоги щодо процедури сертифікації органічного виробництва та обігу органічної продукції, встановлюють вимоги до органів сертифікації, їх функції та відповідальність. Повноваження щодо сертифікації органічного виробництва надаються акредитованим органам сертифікації", — зазначили у Держпродспоживслужбі.

Орган сертифікації здійснюватиме щорічну обов’язкову виїзну перевірку відповідності виробництва та обігу органічної продукції вимогам законодавства.

Згідно з Законом, особа, яка має намір перейти на органічне виробництво чи займатись обігом органічної продукції, може обрати будь-який акредитований орган та укласти з ним договір на проведення сертифікації. У разі необхідності сертифікації органічного виробництва за нормами та стандартами, визнаними в іноземних державах або міжнародних організаціях, особа має право додатково укласти договір з органом іноземної сертифікації

“За результатами перевірки відповідності усіх стадій виробництва та обігу органічної продукції вимогам законодавства у сфері органічного виробництва, обігу та маркування органічної продукції органом сертифікації ухвалюється вмотивоване рішення про видачу або відмову у видачі сертифіката”, — додали у Держпродспоживслужбі.

Термін дії сертифіката становитиме 15 місяців з дати його видачі.

Нагадаємо, польська компанія з виробництва еко-посуду почала продавати свою продукцію в Україні.

Підготовлено за матеріалами Держпродспоживслужби. Оригінал статті читайте за посиланням.