Вирішення проблем європейської та регіональної безпеки – один з пріорітетів Румунії під час головування в Раді ЄС

У вівторок, 8 січня, на першому засіданні Ради ЄС із загальних питань в Брюсселі Румунія окреслила пріоритети свого головування в Євросоюзі.

Як передає Укрінформ з посиланням на власні джерела, одним з головних пріоритетів буде вирішення проблем європейської та регіональної безпеки.

“Виходячи з нашого географічного розташування, проблем безпеки у нашому регіоні, включаючи у Чорному морі, – наше головування отримає можливість зробити більше для вирішення проблем регіональної безпеки. Той факт, що ми мали дуже змістовне обговорення проблем дезінформації, демонструє чутливість Румунії до питань, що пов’язані із нашим східним сусідством”, - повідомив Міністр з європейських справ уряду Румунії Джеордже Чамба.

За його словами, на тлі проблем у сфері безпеки, з якими стикається Євросоюз, Румунія буде робити все, що від неї залежить, і для зміцнення трансатлантичного партнерства та розвитку співробітництва зі США.

Йшла мова також і про боротьбу з дезінформацією в контексті майбутніх виборів до Європарламенту наприкінці травня та протидії кібератакам.

“Румунія підтримає колективні дії, спрямовані проти дезінформації. Одне із завдань румунського головування - забезпечити європейські вибори та захистити їх від впливів з-за кордону. Дезінформація є одним з найбільших викликів для наших демократій, тож для протидії нам необхідні швидкі та невідкладні заходи, з огляду на наближення виборів до Європарламенту. Йдеться про підвищення стійкості, не лише до дезінформації, але також з огляду на кібернетичну безпеку”, - наголосив румунський урядовець.

Як повідомлялося напередодні, з 1 січня 2019 року розпочалося шестимісячне головування Румунії в Раді ЄС, яка змінить в порядку ротації Австрію. Слід заначити, що з часів вступу в ЄС і НАТО в 2007 році Румунія головуватиме в ЄС вперше. З липня 2019 року головування перейде до Фінляндії.