Визначено пріоритетні завдання для зміцнення кібербезпеки в енергетиці

У Міністерстві енергетики та захисту довкілля провели донорську конференцію з кібербезпеки  з метою залучення міжнародної донорської допомоги для того, щоб забезпечити енергетичну безпеку України.
 
Під час заходу було відзначено, що Україна ухвалила низку актів, які регулюють питання кібербезпеки. Позитивними кроками стало  прийняття Закону «Про основні засади  забезпечення кібербезпеки України»  та Національної стратегії кібербезпеки на період до 2020 року для виконання своїх міжнародних зобов’язань. Водночас  потрібні зусилля для продовження роботи в цьому напрямку.
 
Учасники конференції приділили увагу аналізу прогалин нормативно-правової бази сектору кібербезпеки України. Зокрема, йшлося про  необхідність відрегулювати національне законодавство відповідно до міжнародних зобов’язань,  унормувати термінологію, прийняти низку правил щодо вимог і процедур аудиту інформаційної безпеки об’єктів критичної інфраструктури  тощо. 
 
На думку експертів,  Україна потребує оновлення Стратегії кібербезпеки, термін дії якої спливає у 2020 році, та розроблення Стратегії кібербезпеки на 2020-2025 роки.
 
Було запропоновано також розробити  стратегію комунікацій щодо кіберінцидентів, яка сприятиме обміну інформацією між стейкхолдерами, а також прийняти закон про державно-приватне партнерство у сфері кібербезпеки.
 
Обговорили поточний стан кібербезпеки та проекти, впровадження яких потребує першочергового вирішення, за участю фахівців з інформаційних технологій ДП «НЕК «УКРЕНЕРГО», ДП «НАЕК «ЕНЕРГОАТОМ», ПрАТ «УКРГІДРОЕНЕРГО».
 
У заході взяли участь заступник Міністра інфраструктури України Олександра Клітіна, представники Служби безпеки України, Держспецзв'язку, Європейської Комісії, Енергетичного Співтовариства ЄС, Посольства Великої Британії в Україні, Посольства Канади в Україні,  Посольства США в Україні,  IFES Україна, Бюро Європи та Євразії USAID, Атлантичної ради та НАТО, представники ГО «Міжнародний університет кібербезпеки, Світового Банку в Україні, Європейського Банку Реконструкції та Розвитку, Європейського Інвестиційного Банку, Місії USAID в Україні, DAI, Інституту стратегічних досліджень при Президентові України.