Як бачать євроінтеграцію одесити та херсонці?

06 листопада відбулася презентація дискусійної записки «Менше слів, більше справ: як утримати Південь України на шляху євроінтеграції?» від Центру «Нова Європа». Презентацію було присвячено темі євроінтеграційних настроїв серед мешканців Одеси та Херсона.

Записка була підготовлена на основі проведених публічних дискусій, а також серії інтерв’ю з представниками місцевих громад Одещини та Херсонщини. В рамках проведеної роботи враховані політичні, безпекові та економічні особливості двох областей. Зокрема, за результатами проведеного аналізу, в Харківський області підтримка європейської інтеграції є вищою ніж Одеській.

З цього приводу Прес-аташе Представництва Європейського Союзу в Україні Давід Стулік зазначив, що підприємництво грає важливу роль у формуванні сприйняття євроінтеграції в цьому регіоні. «Щодо євроінтеграції на Півдні України, я спокійний, адже там є малий і середній бізнес, який бачить, до чого може призвести повторення ситуації на Сході. Крім того, варто відзначити важливість фермерів і розвитку сільського господарства. Чим більше буде контактів в даній сфері, охоплюючи більшу кількість мешканців, тим кращим буде відношення до євроінтеграційного шляху. Другий фактор для позитивних прогнозів – поширення лоукостів на Півдні, відновлення аеропорту в Херсоні, розвиток туризму», – підкреслив прес-аташе Представництва Європейського Союзу в Україні.

Детальніше на сайті Центру «Нова Європа»: http://neweurope.org.ua/yak-bachat-yevrointegratsiyu-odesy…/

З повним текстом дискусійної записки можна за посиланням: http://neweurope.org.ua/…/11/Brief-Odesa-and-Kherson_ukr.pdf