ЄБРР надасть Києву 320 млн євро на модернізацію інфраструктури за програмою "Зелені міста"

Київ отримає 320 млн євро від Європейського банку реконструкції та розвитку (ЄБРР) на міський транспорт і модернізацію інфраструктури в межах програми "Зелені міста" (Green Cities).

Як повідомляє прес-служба ЄБРР, Меморандум про співпрацю підписали мер Києва Віталій Кличко та очільниця ЄБРР Сьюзан Геранссон. Київ зобов'язався розробити спеціальний План дій за програмою "Зелені міста", де буде сформовано чітку відповідь на його екологічні потреби та можливості покращення життя мешканців.

Таким чином українська столиця стала 21-м містом у світі та другим в Україні, після Львова, учасником цієї програми. 

В першу чергу ці кошти спрямують на оновлення транспортної інфраструктури столиці. Передбачається, що це дозволить оновити парк електротранспорту, реконструювати трамвайні колії і закупити нові вагони метро.

За програмою “Зелені міста” ЄБРР надає містам-партнерам підтримку в розробці і реалізації плану дій (Green City Action Plan) і допомогу у визначенні інвестиційних програм і отриманні донорської допомоги. Зокрема, в дорожніх картах прописуються заходи щодо поліпшення муніципальної інфраструктури, якості повітря, чистоти і доступності земельних і водних ресурсів, зелених зон.

Так, пілотні програми були реалізовані в Грузії, Вірменії та Молдові. Першим учасником програми від України став Львів, який спромігся залучити 20 млн євро для комунального підприємства на будівництво заводу з переробки відходів і рекультивації Грибовицького полігону.

Восени 2018 року, ЄБРР схвалив продовження програми “Зелені міста” з можливістю виділення додаткового фінансування у вигляді різних позик сумарним об’ємом до 700 млн євро. Наразі програма має в своєму розпорядженні понад1 млрд євро підтвердженого фінансування, з яких вже інвестовано понад 250 мільйонів.

Раніше повідомлялося, що ЄБРР і ЄС відкрили для українського малого та середнього бізнесу кредитну лінію на 60 млн євро.