ЄБРР розглядає можливість виділити на модернізацію "Укренерго" 149 млн євро

Європейський банк реконструкції та розвитку (ЄБРР) має намір виділити Національній енергетичній компанії "Укренерго" 149 млн євро на модернізацію 12 підстанцій і закупівлю 26 нових трансформаторів.

Як повідомляється на сайті фінустанови, загальна вартість проекту складає 198,2 млн євро. Компанія "Укренерго" надасть 49,2 млн євро.

"Проект дозволить "Укренерго" модернізувати ключову інфраструктуру для передачі електроенергії. Це необхідно для синхронізації з Європейською мережею системних операторів передачі електроенергії (ENTSO-E), і є невід'ємною частиною поточної програми приєднання України до Третього енергетичного пакету ЄС, що сприяє підвищенню енергоефективності в країні", - зазначили в ЄБРР.

У повідомленні також зазначається, що рішення про виділення коштів ще має схвалити Рада директорів банку.

Раніше в "Укренерго" повідомляли, що проект передбачає заміну трансформаторного обладнання і реконструкцію 12 підстанцій 750-330 кВ з використанням автоматизованих систем управління технологічними процесами.

"Автоматизація підстанцій дозволить впровадити сучасні технології дистанційного керування енергооб'єктом, підвищить безпеку і надійність передачі електроенергії, що є одним з ключових вимог при інтеграції енергосистеми до ENTSO-E", – заявили в компанії.

Довідково:

Український уряд наприкінці 2018 року схвалив план заходів щодо синхронізації об'єднаної енергосистеми України з Європейською мережею системних операторів передачі електроенергії (ENTSO-E). Він, зокрема, передбачає забезпечення готовності ТЕС до роботи в ENTSO-E, будівництво повітряних ліній та підстанцій, сертифікацію "Укренерго", перехід на ізольовану роботу з енергосистемами країн, що не входять в ENTSO-E (РФ, Білорусь) і залучення міжнародної технічної допомоги. Президент України Петро Порошенко заявив нещодавно, що Європейська комісія схвалила синхронізацію українського і європейського енергетичних ринків, ухваливши додаток №27 до Угоди про асоціацію Україна-ЄС.