ЄБРР сприятиме прискоренню реформ в енергетичній галузі України

12 вересня, Прем’єр-міністр України Олексій Гончарук зустрівся з делегацією Європейського банку реконструкції та розвитку (ЄБРР) на чолі з Віце-президентом Аланом Пію.

«Радий вітати наших надійних партнерів у Києві. Фактом є те, що ЄБРР лишається найбільшим інституційним інвестором в Україні – Банк акумулював у розвиток нашої країни понад 13,5 млрд євро за роки незалежності», – заявив Голова Уряду.

За його словами, основним завданням співпраці наразі є збільшення обсягів кредитування завдяки реалізації масштабних проектів з модернізації енергетичного сектору, транспортної і міської інфраструктури, банківського сектору.

Прем’єр-міністр Олексій Гончарук зустрівся з делегацією Європейського банку реконструкції та розвитку

«Є чітке розуміння того, що завдяки злагодженій співпраці із керівництвом ЄБРР цей рік може стати рекордним для Банку в Україні із загальним обсягом інвестицій у понад 1 млрд євро», – резюмував Прем’єр-міністр Олексій Гончарук.

Прем’єр-міністр Олексій Гончарук зустрівся з делегацією Європейського банку реконструкції та розвитку

Варто зазначити, що станом на вересень 2019 року сукупний обсяг виділеного ЄБРР Україні фінансування для проектів державного сектору економіки України та муніципальних проектів становить близько 13,57 млрд євро в рамках 433 проектів.

Крім того, з представниками ЄББР зустрівся Міністр енергетики та захисту довкілля України Олексій Оржель. Представляючи делегації Банку бачення роботи новоствореного міністерства, Олексій Оржель підкреслив, що рішення об’єднати Міністерство екології та природних ресурсів та Міністерство енергетики та вугільної промисловості приймалось з урахуванням міжнародного досвіду та принципів сталого розвитку і вже в найближчий час дозволить зняти протиріччя, які виникали між відомствами і стримували реформування в обох сферах. Повідомляє прес-служба Міністерства енергетики та захисту довкілля України.

Сторони обговорили питання щодо реформування та лібералізації газового ринку, функціонування ринку електроенергії, анбандлінгу НАК «Нафтогаз України».

Приділено увагу питанням відновлюваної енергетики, реалізації проектів ЄБРР в Україні та започаткуванню нових, а також питанням енергоефективності. «Хочу подякувати ЄБРР за постійну підтримку та надійне партнерство. Сподіваємося, що й надалі  ми продовжимо співпрацю. Одним із наших пріоритетів є створити умови для впровадження енергоефективних проектів як для людей, так і для бізнесу. Одна гривня, інвестована в енергоефективність, повертається через мультиплікатор в економіці у 3-3,5 гривні», – зазначив Міністр.  

Окрему увагу було приділено питанням корпоратизації енергетичних підприємств, що дасть змогу забезпечити застосування прозорих європейських підходів до управління зазначеними компаніями.