ЄБРР та Міжнародне агентство розвитку Швеції допоможуть Україні розробити оновлений Національно-визначений внесок до Паризької угоди

Європейський банк реконструкції та розвитку (ЄБРР) та Міжнародне агентство розвитку Швеції розпочали проект технічної допомоги щодо провадження процесу та розробки оновленого Національно-визначеного внеску (НВВ) до Паризької угоди. 

Про це повідомили у Міністерстві екології та природних ресурсів України.

"Оновлений національно-визначений внесок має окреслити амбітний рівень скорочення викидів парникових газів до 2035 року та враховувати цілі сталого розвитку ООН",  — повідомили у Мінприроди.

Проект “Підтримка Уряду України з оновлення національно-визначеного внеску” (до Паризької угоди) триватиме протягом наступних 12 місяців під керівництвом Інституту економіки та прогнозування НАН України.

У Міністерстві зазначили, що оновлений НВВ має ґрунтуватися на принципах прозорості та інклюзивності. До його розробки долучаться всі профільні міністерства та відомства, а також науковці, громадянські активісти, представники бізнесу та експертного середовища. 

У відомстві наголосили, що розробка та подання НВВ —  обов’язкова вимога Паризької угоди, яку Україна ратифікувала однією з перших країн у світі -  у липні 2016 року.

За інформацією Міністерства екології та природних ресурсів, це вже другий Національно-визначений внесок, який Україна подає у рамках Паризької угоди. Перший внесок Київ подав у вересні 2015 року. 

Нині Паризька угода налічує 180 національно-визначених внесків відповідно від 180 країн світу. 

Текст ЗУ «Про ратифікацію Паризької угоди» за посиланням: http://zakon.rada.gov.ua/laws/show/1469-19 

Інформація про перший національно-визначений внесок України за посиланням: http://zakon.rada.gov.ua/laws/show/980-2015-%D1%80

Підготовлено за матеріалами Міністерства екології та природних ресурсів України. Оригінал статті читайте за посиланням.

Рубрика: