ЄБРР торік інвестував в Україні 1,7 млрд євро та має намір продовжити інвестиції

Європейський банк реконструкції та розвитку (далі – ЄБРР) інвестував в Україні 1,7 млрд євро на підтримку економіки України, включно з інвестиціями у життєво важливу інфраструктуру, енергетичну та продовольчу безпеку, торгівлю та підтримку приватного сектору у 2022 році, а також мобілізував ще 200 млн євро через партнерські банки. Це становить понад 10% від загального обсягу діяльності Банку.

Про це йдеться у повідомленні, оприлюдненому на сайті ЄБРР.

«Банк та його акціонери почали надавати необхідну підтримку одразу після початку війни. Ці вражаючі результати діяльності є свідченням нашої стійкості та рішучості в наданні підтримки нашим країнам операцій та клієнтам», – наголосила Президентка ЄБРР Оділь Рено-Бассо. 

Таким чином ЄБРР виконує свої зобов’язання інвестувати в Україні 3 млрд євро до кінця 2023 року, користуючись винятковою підтримкою акціонерів і донорів, які беруть на себе частину ризику, пов’язаного з відповідними інвестиціями Банку.

 У 2022 році пріоритетом для ЄБРР було забезпечення безперебійного енергопостачання, опалення, руху поїздів, життя громад та функціонування бізнесу в Україні. Зараз на перший план виходить надання фінансування на невідкладні ремонтні роботи і відновлення інфраструктури, пошкодженої внаслідок російських обстрілів.

«У майбутньому ми також плануємо розширити нашу роботу з муніципалітетами, у тому числі на деокупованих територіях. Для цього нам і нашим партнерам будуть потрібні нові фінансові інструменти, в яких грантова складова переважатиме над кредитною. Ми розраховуємо на подальшу підтримку наших акціонерів і донорів у формі донорських коштів або гарантій для подальшого часткового покриття ризиків за нашими інвестиціями в Україні цього року», – сказала Президентка ЄБРР.

Довідково

ЄБРР є одним з найбільших інституційних інвесторів в Україні. Станом на 31 грудня 2022 року сукупний обсяг виділеного Україні Банком фінансування становить 17,97 млрд євро в рамках 524 проєктів. 

На стадії реалізації знаходиться 10 спільних з ЄБРР проектів загальним обсягом позик 2 064,0 млн євро. Обсяг використання коштів позик ЄБРР за цими проектами станом на 31 грудня 2022 року – 890,68 млн євро (43,15 % загальної суми позик).