ЄІБ допоможе модернізувати підстанції "Укренерго" в Південно-Східному регіоні та підвищити безпеку на дорогах українських міст

У рамках візиту української делегації на чолі з Прем`єр-міністром Володимиром Гройсманом до Брюсселя Віце-прем`єр-міністр з питань європейської та євроатлантичної інтеграції України Іванна Климпуш-Цинцадзе підписала Гарантійну угоду між Україною та Європейським інвестиційним банком на суму 136 млн євро для фінансування Проекту "Програма підвищення надійності підстанцій".

Метою Проекту є підвищення ефективності та надійності роботи Об`єднаної енергетичної системи України для її інтеграції з мережею системних операторів передачі електроенергії Європи шляхом заміни застарілого обладнання високовольтних підстанцій із одночасним переходом на сучасні схеми розподільчих пристроїв та встановлення автоматизованих систем керування технологічними процесами на підстанціях Південно-Східного регіону України.

У рамках Проекту передбачається здійснити реконструкцію 11 підстанцій 330 кВ та 1 підстанції 750 кВ Дніпровської електроенергетичної системи з впровадженням на підстанціях автоматизованих систем керування технологічними процесами. Проект передбачається реалізувати вісьмох підстанціях 330 кВ у Дніпропетровській області ("Нікопольська", "Прометей", "Південна", "Першотравнева", "Кам'янська", "Дніпровська", "Павлоградська", "Гірнича"), двох підстанціях 330 кВ у Запорізькій області ("Мелітопільська", "Запорізька"), однієї підстанції 330 кВ у Кіровоградській області ("Кварцит") та однієї підстанції 750 кВ у Донецькій області ("Південнодонбаська").

"Програма підвищення надійності підстанцій» є частиною Комплексної програми автоматизації підстанцій «НЕК "Укренерго" та реальним втіленням заходів Енергетичної стратегії України на період до 2035 року", – зазначила Іванна Климпуш-Цинцадзе.

Вона поінформувала, що з технічної точки зору реалізація Проекту сприятиме інтеграції української енергосистеми з мережею системних операторів передачі електроенергії Європи (ENTSO-E). «З іншого боку, Проект є однією з цеглинок, які ми разом закладаємо в процес інтеграції України до електроенергетичного ринку Європи», – сказала Віце-прем`єрка, подякувавши за фінансову підтримку Європейського інвестиційного банку та висловивши впевненість у тому, що продовження партнерства між Україною та ЄІБ сприятиме стабільному розвитку енергетики України.

Також було підписано Фінансову угоду між Україною та ЄІБ про отримання позики на суму 75 млн. євро для фінансування Проекту «Підвищення безпеки автомобільних доріг в містах України».

Реалізація Проекту передбачається в містах Дніпро, Львів, Одеса, Кам’янець-Подільський, Харків і Київ. Основним очікуваним результатом є зменшення кількості ДТП та зниження рівня тяжкості їхніх наслідків.

Також очікується, що запропоновані у рамках Проекту заходи матимуть вплив на частку переміщень за певними видами транспорту: збільшення відсотка переміщень велотранспортом, пішки та громадським транспортом, зниження частки поїздок приватним транспортом, скорочення часу перебування пасажирів на зупинках громадського транспорту, зменшення експлуатаційних витрат власників автомобільного транспорту та викидів шкідливих речовин у повітря.

Рубрика: