ЄІБ надасть Харкову кредит на створення першого в Україні Міського ситуаційного центру безпечного руху

Глава представництва Європейського інвестиційного банку (ЄІБ) в Україні Жан-Ерік де Загон підтвердив намір надати Харкову кредит у 21 млн євро на створення першого в Україні Міського ситуаційного центру безпечного руху в межах проекту "Безпечне місто".

Про це він повідомив під час відвідання Центру управління дорожнім рухом Харкова, повідомляє прес-служба міськради. міста.

“Центр виглядає дуже професійно, і я підтримую позицію міської влади, що для 1,5-мільйонного міста цього мало, центр необхідно розширювати. Я бачу, що місто активно працює в цьому напрямку і хоче розвиватися. Сьогодні я переконався, що кредит, який ми надамо Харкову, буде ефективно використаний на той проект, який дійсно необхідний вашому місту”, – зазначив Жан-Ерік де Загон.

За словами заступника Харківського міського голови з питань інфраструктури міста Євгена Водовозова, у функції центру входять управління світлофорними об'єктами і дорожніми знаками, контроль і оптимізація дорожнього руху на магістралях міста, а також взаємодія, в тому числі обмін даними, з поліцією та іншими оперативними службами.

 "Сьогодні до системи управління підключено 130 камер відеоспостереження, встановлених на проїзджій частині доріг", - зазначив він.

У мерії кажуть, що до системи управління рухом підключена тільки частина світлофорів міста, і в процесі розвитку програми “Безпечне місто” підключатимуть решту. Європейський інвестиційний банк (ЄІБ) планує надати Харкову на реалізацію проекту “Безпечне місто” 21 млн євро.

Жан-Ерік де Загон під час поїхдки до Харкова ознайомився з роботою Диспетчерського центру КП "Міськелектротранссервіс" та проїхав у харківському метро.

"На тлі європейських міст харківський метрополітен виглядає дуже гідно", - зауважив він.

Зазначається також, що ЄІБ спільно з ЄБРР фінансує будівництво третьої черги Харківського метрополітену, в тому числі двох нових станцій “Державінська” і “Одеська”, будівництво електродепо на станціі метро “Перемога” і закупівлю вагонів для рухомого складу. На цей проект інвестор виділить місту 160 млн євро.

Довідково:

Створення Міського ситуаційного центру у Харкові почали рік тому. За задумом, в Міському ситуаційному центрі працюватимуть диспетчери інформаційно-диспетчерського центру "15-62", а також оператори, які зв'язуватимуться з патрульною поліцією, райвідділами поліції, рятувальниками, швидкою допомогою, "Харківобленерго" і "Харківміськгазом". Зателефонувати до центру можна буде по окремо виділеному номеру, на зразок американського 911.

раніше повідомлялося, що в межах проекту ЄІБ у великих містах України оновлять громадський транспорт.