ЄС допомагає Україні ліквідовувати наслідки повеней

Україна отримала міжнародну допомогу для подолання руйнівних наслідків від нещодавніх повеней у західних регіонах. 4 країни ЄС: Швеція, Данія, Італія та Словаччина вже надали матеріальну підтримку для ліквідації наслідків природної стихії і їх подальшого запобігання. Передачу необхідних засобів забезпечено завдяки Механізму цивільного захисту ЄС.

Фото: ДСНС України

У зв’язку зі значними економічними та матеріальними збитками від недавніх найпотужніших повеней за останні 50 років у західних областях України, Уряд України звернувся за допомогою до міжнародних партнерів у межах Механізму цивільного захисту ЄС. 

Наразі уже надано таку допомогу:

  • Швеція транспортувала протипаводкові бар’єри і шланги для відкачування води, а також забезпечила експертною підтримкою щодо механізму подолання наслідків повеней;

  • Італія надіслала насосне устаткування, засоби індивідуального захисту, бензопили, генератори та намети для жертв повеней;

  • Данія забезпечила Україну додатковими рятувальними шоломами, лампами і тросами, а також дронами;

  • Словаччина доставила намети, насосне устаткування, генератори, освітлювальне обладнання, бензопили та дерев’яні піддони;

  • Європейська комісія забезпечує картографічний моніторинг зруйнованих місцевостей через супутникову систему ЄС Copernicus.

Крім цього, допомога надійшла і від сусідніх країн. Відтак, Молдова передала Буковині бензопили, генератори, мотопомпи, мішки для укріплення берегів та інше необхідне для боротьби з повенями обладнання загальною вартістю 40 тисяч євро.

Цілодобовий Координаційний центр ЄС з реагування на надзвичайні ситуації продовжує взаємодіяти з органами українськоюї влади. Здійснюється моніторинг стану ліквідації наслідків природної стихії. У разі необхідності та відповідних запитів буде надана подальша допомога від країн-членів ЄС.

Довідково

Механізм цивільного захисту ЄС забезпечує співпрацю і допомогу між 34 європейськими державами у разі виникнення стихійних ситуацій. До таких випадків належать повені та землетруси, лісові пожежі й інші катастрофи. Цей Механізм також відіграв важливу роль під час кризи внаслідок COVID-19. У випадку залучення Механізму допомогу надають як у ЄС, так і за його межами. Європейська комісія керує Механізмом через Координаційний центр з реагування на надзвичайні ситуації (ERCC). 

Рубрика: