ЄС допомагає Україні вдосконалювати законодавство щодо захисту прав людини

Секретаріат Уповноваженої Верховної Ради України з прав людини та команда литовських і австрійських партнерів завершили дворічний проект Європейського Союзу Twinning Ombudsman. 

Про це повідомили у Представництві ЄС в Україні. 

Проект сприяв підвищенню ефективності інституції українського Омбудсмена. 

"Сильна інституція означає краще захищені права, і, щоб зробити її сильною, у першу чергу необхідно змінити законодавство. Саме задля посилення потенціалу інституції експерти ЄС допомагали українським партнерам вдосконалити законодавство щодо захисту прав людини", - повідомили у дипмісії. 

В межах проекту Twinning Ombudsman, зокрема, було розроблено новий проект закону України "Про Уповноваженого Верховної Ради України з прав людини". Він має стати основним документом, який регулюватиме діяльність Уповноваженого.

"Необхідно мати політичну волю для прийняття нового закону. Після його прийняття Секретаріат Уповноваженого Верховної Ради України отримає більш дієві інструменти для захисту прав людини", - зазначили у Представництві ЄС. 

Такий закон має наділити Омбудсмена правом звертатися до судів для оцінки законності підзаконних актів, а також накладати санкції.

"Іншим неефективним законом, який потребує змін, є закон "Про захист персональних даних". Україна взяла на себе зобов’язання осучаснити законодавство про захист персональних даних у рамках Угоди про Асоціацію між Україною та ЄС", - зазначили у дипмісії. 

Експерти Twinning розробили рекомендації для приведення закону у відповідність до стандартів ЄС та нового Загального регламенту про захист персональних даних (GDPR).

Після набуття чинності нове законодавство має забезпечити належний захист персональних даних та повагу до приватного життя  в українському суспільстві.

Крім того, проект Twinning запропонував Секретаріату дорожню карту, яка допоможе українському Омбудсмену поступово здійснювати внутрішні трансформації - впроваджувати сучасні практики та методології у повсякденну роботу та отримати користь від розробленої системи тренінгів.

Довідник з основних висновків і рекомендацій проекту опублікований на сторінці www.twinning-ombudsman.org.

Довідково. Проект Twinning Ombudsman ("Впровадження кращого європейського досвіду з метою посилення інституційного потенціалу Секретаріату Уповноваженого Верховної Ради України з прав людини для захисту прав і свобод людини") впроваджувався протягом 2017-2018 років литовськими та австрійськими правозахисними інституціями у співпраці з Секретаріатом Уповноваженого Верховної Ради України з прав людини. Бюджет проекту: 1,5 млн євро. Тривалість: січень 2017 – грудень 2018

Twinning − це інструмент інституційної співпраці між органами держав-членів ЄС та країн-партнерів

ВідповістиПереслати

Рубрика: