ЄС допоможе Україні реформувати систему управління державними фінансами

Європейський Союз допоможе Україні реформувати систему управління державними фінансами. Програма підтримки EU4PFM передбачає надання державним органам України допомоги при формуванні бюджету і обліку в державному секторі, а також при контролі та аудиті державних коштів.

Про це повідомили в Представництві ЄС в Україні.

Крім того, програма має підвищити ефективність управління державними видатками і покращити управління податками та митними зборами шляхом впровадження сучасної й прозорої системи оподаткування доходів.

“Програма буде масштабно реалізовуватися партнерами ЄС: Групою Світового банку, Міжнародним валютним фондом, Центральною агенцією Литовської Республіки з управління проектами та Агенцією Швеції з питань розвитку міжнародної співпраці”, – зазначили в Представництві ЄС.  

Програма спрямована на підтримку Міністерства фінансів, Міністерства економічного розвитку та торгівлі й інших міністерств, податкової та митної служб, Казначейської служби, Рахункової палати та Державної аудиторської служби.

Підтримка буде комплексною – від рекомендацій експертів і проведення тренінгів щодо секторальних реформ до впровадження автоматизованих рішень в обраних пріоритетних сферах.

Загальний пакет допомоги складає 55,5 мільйонів євро. Частка ЄС становить 50 мільйонів євро, частка Швеції та Литви 5 та 0,5 мільйона євро, відповідно.

Нова програма підтримки сприятиме реалізації Стратегії реформування системи управління державними фінансами та допоможе Україні у виконанні зобов’язань згідно з Угодою про асоціацію між ЄС та Україною.

Підготовлено за матеріалами Представництва ЄС в Україні. 

Рубрика: