ЄС готовий долучитися до підтримки вітчизняного Фонду енергоефективності, - Володимир Гройсман

admin

Європейський Союз готовий долучитися до підтримки Фонду енергоефективності, який за рішенням Уряду та Парламенту розпочне роботу з січня наступного року.

Про це сказав Прем’єр-міністр України Володимир Гройсман під час спілкування з регіональними ЗМІ, повідомляє департамент інформації та комунікацій секретаріату КМУ..

"Ми виділяємо в цілому 2 млрд грн, з яких 400 млн грн – це "теплі кредити", а 1,6 млрд грн - це масштабні проекти енергомодернізації, - сказав Володимир Гройсман. – З січня розпочне роботу Фонд енергоефективності. І ми очікуємо (окрім бюджетних асигнувань) надходження коштів в цей Фонд від наших європейських партнерів. Є рішення про виділення 100 млн євро, це приблизно 3 млрд грн. Цей транш буде розділений на декілька періодів. Минулого тижня я відвідав Брюссель, і ми говорили про те, щоб розширити фінансування наших програм енергоефективності з боку ЄС".

Глава Уряду підкреслив, що всі проекти енергомодернізації будуть реалізовані одночасно із програмами запровадження ефективного споживання ресурсів, а також суттєвого збільшення видобутку власного газу. Володимир Гройсман звернув увагу, що розвідані запаси покладів в Україні дозволяють повністю задовольнити власні потреби держави у паливі. І завдання Уряду – створити умови для відновлення і відродження газовидобутку.

Одним з рішень в цьому напрямку, підкреслив Прем’єр-міністр, стане зниження ренти – в залежності від глибини свердловини. "Цього року ми маємо приріст добичі по державних свердловинах близько 650 млн кубометрів.  Зниження ренти стане гарним стимулом агресивного нарощування добування", - підкреслив Володимир Гройсман.

Він підкреслив, що забезпечення власним паливом дозволить досягти генеральної мети – повної енергонезалежності, зниження ціни на паливо всередині країни та перетворення України з нетто-імпортера в експортера газу.

Довідково. За даними науковців, Україна має  276 млрд кубометрів вже підтверджених запасів газу в 140 родовищах. Загальний потенціал родовищ – 923 млрд кубометрів. В середині 70-х років минулого століття Україна видобувала 68,7 млрд кубометрів газу, проте вже в 1990 році обсяг видобутку впав до 26 млрд, і з тих пір постійно знижувався. Злам негативних тенденцій відбувся у 2016 році – обсяг видобутку зріс до 14,6 млрд кубометрів.

Рубрика: