ЄС і вільний світ мають об’єднатися на основі спільних цінностей – Президент

admin

Президент Петро Порошенко наголошує, що Європейський Союз, весь вільний світ повинні мати єдину стратегію та бути об’єднаними на основі спільних цінностей.

Про це повідомляє прес-служба Президента України.

Глава держави зауважив, що основною темою сьогоднішніх дискусій щодо майбутнього ЄС та Росії в 2018 році є нові стратегії, підходи, порядки денні. "Забудьте про це. Весь ЄС, весь вільний світ повинні мати один порядок денний, одну стратегію, один голос, бути якомога більше об’єднаними", - сказав він.

"І база для нашої єдності – наші цінності. Не гроші. Впевнений, що ми виграємо боротьбу з фейками та пропагандою, інформаційну та гібридну війну, бо правда з нами", - наголосив Президент під час дискусії на інтерактивній сесії "Центральна та Східна Європа: новий порядок денний для континенту?" у Давосі, де проходить 48-ме щорічне засідання Всесвітнього економічного форуму.

Президент висловив впевненість, що, незважаючи на перемоги популістів та євроскептиків, все буде добре. "Єдина річ, яка зміниться – Україна у 2021 році з підтримкою Литви та Польщі буде мати перспективу членства в ЄС", - зазначив він.

У свою чергу, відповідаючи на питання про очікування від Росії у 2018 році Президент Польщі Анджей Дуда сказав: "Залиште Україну". Він додав, що двері Європейського Союзу мають залишатись відкритими для нових країн. За його словами, політика відкритих дверей є одним із найбільш важливих елементів для хорошого майбутнього Євросоюзу.

Водночас, щодо взаємовідносин з Росією, Анджей Дуда вважає необхідним спробувати збалансувати взаємини з цим сусідом. "Однак, ми маємо вимагати поваги до міжнародного права", - підкреслив Президент Польщі та додав, що це стосується і поваги до міжнародних кордонів не лише у Європі, а й у всьому світі.

У свою чергу Президент Литви Даля Грібаускайте зазначила: "Що ми можемо очікувати після виборів в Росії? Передбачувано – агресію та дестабілізацію. Це те, з чим ми зіштовхнемося в цьому році. І ми знаємо, як відповісти".