ЄС може запровадити систему авторизації в’їзду громадян "безвізових" країн

25 квітня посли країн ЄС підтвердили пропозицію щодо створення Європейської системи інформації та авторизацію подорожей (European travel information and authorisation system - ETIAS), яка була сформована за результатами перемовин між президентом Європейської Ради та представниками Європарламенту. Про це повідомляється на сайті Європейської Ради

За задумом ініціаторів запровадження нової системи, вона дозволить здійснювати попередні перевірки громадян з третіх країн, які мають безвіз з ЄС, і, у разі необхідності, відмовити у наданні дозволу на в’їзд до ЄС.

"Це (система ETIAS) сприятиме підвищенню внутрішньої безпеки, запобіганню нелегальній імміграції, охороні громадського здоров'я та зменшенню затримок на кордонах шляхом виявлення осіб, які можуть становити загрозу для порядку, перш ніж вони прибудуть до зовнішніх кордонів ЄС", – йдеться у повідомленні.

Також повідомляється, що ETIAS стосуватиметься громадян третіх країн, що мають безвізовий режим з ЄС.  

Таким чином, "громадянам цих країн потрібно буде пройти через авторизацію на поїздку до ЄС за допомогою онлайн-заявки. За кожну заяву заявник повинен буде сплатити комісію у розмірі 7 євро".

Повідомляється, інформація, подана в кожній заявці, буде автоматично перевірена за базами даних ЄС та Інтерполу, щоб визначити, чи існують підстави для відмови у дозволі на проїзд.

В ЄС відзначають, у тому, випадку, якщо не буде виявлено жодних порушень, або іншої сумнівної інформації, авторизація поїздки буде видаватися автоматично та швидко.

Повідомляється також, що авторизація або відмова у наданні дозволу на в’їзд, буде надаватися не пізніше, ніж через 96 годин після подання заявки, або, якщо була надана додаткова інформація, через 96 годин після отримання цієї інформації.

Планується, що перед посадкою на борт авіаперевізники та морські перевізники повинні будуть перевіряти, чи громадяни третіх країн, на яких поширюється вимога щодо отримання авторизації поїздки, мають чинну.

"Втім, отримання авторизації поїздки через онлайн-заявку не означає, що громадянин отримав автоматичне право на в'їзд чи перебування в ЄС; остаточне рішення щодо пропуску особи прийматиме прикордонник", – наголошується у повідомленні Європейської Ради.  

Важливо підкреслити, наразі передбачається, що авторизація на в’їзд буде чинною протягом трьох років після отримання або до закінчення терміну дії проїзного документа, зареєстрованого під час заявки, навіть якщо термін дії документу закінчується раніше.

За процедурою, після затвердження Радою представників країн ЄС, відповідне рішення направлене на розгляд Європейського парламенту в першому читанні, після розгляду питання Європейським парламентом рішення про остаточне затвердження нової системи має ухвалити Рада ЄС.