ЄС на рік продовжив заборону на інвестиції до окупованого Криму

18 червня 2018 року Рада ЄС продовжила санкції через незаконну анексію Криму та Севастополя до 23 червня 2019 року, йдеться у повідомленні інституції.

У повідомленні вказується, що обмежувальна заходи стосуються громадян ЄС та компаній з країн-членів ЄС і обмежуються територією Криму та Севастополя.

Санкції включають заборону на:

  • імпорт продукції, що походить з Криму чи Севастополя до ЄС;
  • інвестиції до Криму або Севастополя, що означає, що ані європейці, ані компанії з країн ЄС не можуть купувати нерухомість в Криму, фінансувати кримські компанії або надавати послуги, пов'язані з поставками;
  • туристичні послуги в Криму чи Севастополі, зокрема, європейські круїзні судна не можуть заїхати в порти Кримського півострова, за винятком надзвичайних ситуацій;
  • експорт певних товарів і технологій у кримські компанії або на використання в Криму в транспортному, телекомунікаційному та енергетичному секторах, пов'язаних з пошуком, розвідкою та виробництвом нафти, газу та корисних копалин.

У заяві Високого представника з питань зовнішньої політики та політики безпеки від імені ЄС 16 березня 2018 року, ЄС залишається твердо прихильником суверенітету та територіальної цілісності України.

"Через чотири роки після незаконної анексії Автономної Республіки Крим та міста Севастополя Російською Федерацією ЄС знову підтвердив, що не визнає та засуджує це порушення міжнародного права", – йдеться у повідомленні.

Раніше, Рада Європейського Союзу затвердила рішення продовжити на 6 місяців, до 15 вересня 2018 року санкції запроваджені за порушення територіальної цілісності, суверенітету та незалежності України.